شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:53 منتشر شده در مورخ: 1399/05/30 شناسه خبر: 1638837
رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسفراین خبر داد؛

هماهنگی با آموزش و پرورش برای فراهم‌سازی فضای باز برای هیئت‌ها/ ممنوعیت توزیع غذای نذری در مساجد

هماهنگی با آموزش و پرورش برای فراهم‌سازی فضای باز برای هیئت‌ها/ ممنوعیت توزیع غذای نذری در مساجد
حجت‌الاسلام پروین با اشاره به اینکه مراسم عزاداری باید امسال در فضای باز انجام گیرد، گفت: هماهنگی‌های لازم با آموزش و پرورش برای مساجد و هیئت هایی که حیاط یا مکان در فضای باز ندارند صورت گرفته که در حیاط نزدیک ترین مدرسه نزدیک هیئت مراسم برگزار شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام هادی پروین، رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسفراین  در گفتگو با خبرنگار سپهرآیین با اشاره به اینکه سلامت عزاداران حسینی وابسته به اجرای پروتکل‌های بهداشتی است، اظهار داشت: تضمین سلامتی عزاداران امام‌حسین (ع) به اجرای شیوه‌نامه و دستورالعمل ستاد ملی مبارزه با کرونا وابسته است.

حجت الاسلام پروین ادامه داد: جامعه مذهبی شهرستان اسفراین از ابتدای کرونا تا امروز خدمات زیادی را ارائه و در زمینه رعایت اصول بهداشتی فعالیت‌های جدی داشته است و در آینده نیز بیشترین مراعات را خواهند کرد.

وی با اشاره به اینکه براساس تاکیدات مقام معظم رهبری رعایت پروتکل ها در این ایام در اولویت است، گفت: از مسئولان هیئت‌های مذهبی نیز انتظار است که علاوه بر برگزاری باشکوه مراسم اباعبدالله (ع) نسبت به تأمین سلامت عزاداران احساس مسئولیت کنند زیرا در صورتی که رعایت اصول بهداشتی انجام نشود، حق الناس محسوب می شود.

رئیس اداره سازمان تبلیغات اسلامی اسفراین گفت: برای ایجاد شور حسینی در سطح جهانی باید امسال جریان عزاداری سیدالشهدا (ع) در قالب یک کار بزرگ به نمایش گذاشته و اثبات شود که امور شیعه تکیه بر مبانی عقلی دارد.

وی با اشاره به اینکه به تمام هیئت های مذهبی اسفراین برای دریافت مجوز در سامانه «بیرق» اطلاع رسانی شده است، افزود: هیئت‌های مذهبی باید در سامانه «بیرق» ثبت نام و از تبلیغات اسلامی مجوز بگیرند تا با برنامه‌ریزی موثرتری، رصد شوند و نسبت به فضا سازی معابر و کوچه‌ها اهتمام بیشتری داشته باشند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه در سطح شهرستان اسفراین ۱۶۳ هیئت فعال هستند، گفت : 29 هیئت در شهر و 134 هیئت در روستاها فعال هستند که شیوه نامه ها و دستورالعمل های اجرایی برای رعایت پروتکل های بهداشتی و همچنین  ثبت نام و گرفتن مجوز های لازم به تمامی مسئولین هیئت ها اطلاع رسانی شده است .

حجت الاسلام پروین در راستای همین موضوع افزود: با توجه به دور بودن مسافت و مقدور نبودن حضور همه مسئولان هیئت ها، تمام‌شیوه نامه ها و دستورالعمل های اجرایی برای عزاداری سرور و سالار شهیدان  ارسال و به دست آنان رسیده است و همچنین نکات عمومی لازم الاجرا جهت نصب در محل و تاکید بیشتر ارسال شده است.

وی خاطر نشان کرد : اداره سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان اسفراین از یک ماه پیش جلساتی با موضوع برگزاری مراسم محرم با حضور مسئولان هیئت ها، امام جمعه شهرستان، علوم پزشکی شهرستان، حوزه علمیه و روحانیان و مداحان  برگزار کرده و اقدامات لازم در این زمینه را یادآوری و هماهنگی های لازم انجام شده است.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی اسفراین در رابطه با اجرای مراسم  سینه زنی گفت: مراسم فقط در فضای باز و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی صورت می گیرد و هماهنگی های لازم با آموزش و پرورش برای مساجد و هیئت هایی که حیاط یا مکان در فضای باز ندارند صورت گرفته که در حیاط نزدیک ترین مدرسه نزدیک هیئت مراسم عزاداری برگزار شود.

وی در ادامه تعداد هیات هایی که مکان برای برگزاری مراسم عزاداری ندارند را هشت هیئت اعلام کرد و گفت: هماهنگی و تذکرات و پیگیری های  لازم برای هیئات صورت گرفته است .

حجت الاسلام والمسلمین پروین در خصوص نحوه توزیع نذورات در ایام ماه محرم در شهرستان، گفت: امسال توزیع و پخش نذورات در مکان مسجد و هیات را نخواهیم داشت و مردم می‌توانند نذورات خود را به صورت خشک و در قالب بسته‌های غذایی در بین نیازمندان توزیع کنند.

وی گفت: در صورت طبخ غذای نذری نیز باید با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی  انجام شود و به صورت بیرون‌بر باشد و در روستا ها به درب منازل برده و توزیع شود .

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1638837
ارسال نظر
نظرات