شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 13:44 منتشر شده در مورخ: 1399/05/30 شناسه خبر: 1638848
رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قزوین:

حرام‌خواری منجر به تحریف اسلام و پیام‌های عاشورا می‌شود/ شکست تحریم تسلیحاتی ایران، نمونه‌ای از افول امریکاست

حرام‌خواری منجر به تحریف اسلام و پیام‌های عاشورا می‌شود/ شکست تحریم تسلیحاتی ایران، نمونه‌ای از افول امریکاست
عبدالکریم عابدینی، رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قزوین گفت: حرام خواری منجر به تحریف اسلام و پیام‌های عاشورا، انقلاب، دفاع مقدس و ایجاد فتنه و عقب نشینی از عقاید دینی می‌شود و حرام خواران دنباله روی سخنان ترامپ و اسرائیل و استکبار جهانی خواهند بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ آیت الله عابدینی امروز(پنج شنبه) در جلسه شورای فرهنگ عمومی استان قزوین که در مسجدالنبی برگزار شد، اظهار کرد: برای نخستین بار است که انسجام جلسه شورای فرهنگ عمومی را بیشتر از گذشته‌ها شاهدیم و امیدواریم در جلسات مختلف تصمیمات و مصوبات با نتیجه باشد و نتایج آن در استان به خوبی دیده شود.

وی با اشاره به آغاز هفته دولت افزود: هفته دولت را گرامی می‌داریم و به دولتمردانی که صادقانه به اسلام و کشور خدمت می‌کنند و زمینه ساز مقاومت اسلامی و ظهور حضرت حجت(عج) هستند، تبریک می‌گوییم و یاد و خاطره شهیدان رجایی و باهنر را گرامی می‌داریم. این ایام فرصتی است که الگوگیری از سیره و رفتار شهید رجایی در مسئولان ما دیده شود.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در ادامه با اشاره به دستور جلسه با محوریت هفته دفاع مقدس یادآور شد: چهلمین سالگرد دفاع مقدس را در سال جاری در پیش داریم، این ایام را که یک مخزن بیکران معنویت و سرمایه‌های اجتماعی و دینی و معنوی و عزت آفرینی است را گرامی می‌داریم و از صدا و سیمای استان قزوین و رسانه ملی که برنامه‌های فاخری در حوزه دفاع مقدس تولید و به نمایش می‌گذارند، قدردانی می‌کنیم.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان قزوین ادامه داد: اگر در این ایام که در آستانه محرم هستیم سری به تاریخ بزنیم و اتفاقات رخ داده را بررسی کنیم، شرایط عبرت گیری خوبی برای همه ما وجود دارد. همچنین هفته امر به معروف که در دهه اول محرم واقع شده، مستندی بر سخنان سیدالشهداست که شش ماه پیش از آغاز محرم بیان کردند.

وی عنوان کرد: امام حسبن(ع) زمانی که از مدینه خارج شدند وصیت نامه ای تنظیم کرده و به برادرشان محمد حنیفه تحویل دادند و برادر خود را نماینده خود در این شهر نصب کردند و اجازه ندادند مدیریت شهر بدون صاحب و نماینده امام بماند.

اجازه ندهیم عده‌ای با تحریف، اسلام دروغین را به مردم تحمیل کنند

عابدینی اضافه کرد: در وصیت نامه سیدالشهدا که پیش از خروج ایشان از مدینه نوشته شد، امام ابتدا شهادتین را مطرح کرده اند تا این شبهه را برای آیندگان رفع کنند که ایشان ملتزم به اسلام و مبانی دین بوده اند، زیرا پس از ماجرای عاشورا شاهد بودیم که یزیدیان گفتند که امام و یارانش از دین خروج کرده بودند.

امام‌جمعه قزوین بیان کرد: امام در وصیت نامه خود فرمودند من خروج کردم تا انحرافی را که در جامعه به وجود آماده اصلاح کنم، امام در حادثه عاشورا به خوبی به دنیا نشان داد که مسیر اسلام نباید به معاویه و یزید و کافران ختم شود، بلکه این مسیر باید به امامت و ولایت برسد.

وی در ادامه ابراز کرد: امام حسین(ع) در جریان عاشورا فرمودند من اراده کردم برای امر به معروف و نهی از منکر؛ باید بدانیم که بزرگترین معروف عالم، امامت و ولایت است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: پیامبر گرامی اسلام درباره "نبا عظیمی" که در قرآن کریم آمده، فرمودند ولایت امیرمومنان و فرزندان ایشان است، بنابراین بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر این است که مردم را به ولایت و رسالت و دین دعوت و از ولایت طاغوت دور می‌کند‌.

رئیس شورای فرهنگ عمومی با اشاره به تاکید رهبر معظم انقلاب نسبت به مقابله با تحریف در جامعه اذعان کرد: تحریفی که رهبری فرمودند، اگر شعبه شعبه پیگیری کنیم این است که چرا امروز با وجود مبانی دینی در جامعه و مکتب سیدالشهدا، مردم تلقی خیلی خوبی از رفتار ما مسئولان پیدا نکرده اند؟

نهی از منکر یعنی مبارزه با مفسدان بین المللی و امریکای جنایتکار

وی افزود: نهی از منکر یعنی مبارزه با مفسدان بین اللملی و تروریست‌های دولتی و امریکای جنایتکار و اروپای خیانتکار. امروز نهی از منکر در مقابله با کفر و طاغوت و یزیدیان زمان و امر به معروف در استمرار ولایت در جامعه تعریف می‌شود.

امام جمعه قزوین تصریح کرد: اگر قرار است ایده سیدالشهدا را دنبال کنیم یعنی برای مقابله با یزیدیان زمان آماده باشیم و اجازه ندهیم عده ای با تحریف، اسلام دروغین را به مردم تحمیل کنند.

عابدینی با بیان اینکه از فرصت محرم باید بهره برد تا پیام امام حسین(ع) بیشتر به مردم برسد، گفت: یکی از منکرات در نگاه امام در صحنه کربلا این بود که یزیدیان شکم‌های خود را از حرام پر کرده اند و این حرام خواری، انسان را به جایی می‌رساند که مقابل امام و اسلام و خدا می‌ایستد.

وی تاکید کرد: حرام خواری منجر به تحریف اسلام و پیام‌های عاشورا، انقلاب، دفاع مقدس و ایجاد فتنه و عقبنشینی از عقاید دینی می‌شود و حرام خواران دنباله روی سخنان ترامپ و اسرائیل و استکبار جهانی خواهند بود.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان قزوین اذعان کرد: امروز در رسانه‌های غربی شاهدیم همسر و فرزندان شاه پهلوی درحال بیان شعارها و ادبیات انقلاب ما در سال ۵۶ هستند تا خود را همراه مردم نشان دهند. امروز دشمن جای جلاد و شهید و مظلوم و دشمن را عوض می‌کند. ما در شورای فرهنگ عمومی باید این مباحث را تبیین کنیم و وظیفه اصلی ما در این شورا رفتن به سراغ این مسائل است.

بیانیه گام دوم انقلاب به دنبال عاشورایی کردن ماست

نماینده ولی فقیه در استان قزوین اعلام کرد: بیانیه گام دوم انقلاب در حقیقت به‌دنبال عاشورایی کردن ماست که این بیانیه همان پیام‌های غدیرخم و کربلاست که باید بیشتر به این بیانیه بپردازیم.

وی با اشاره به آخرین جلسه شورای امنیت یادآور شد: در مصوبه اخیر این شورا شاهد بودیم که تحریم تسلیحاتی امریکا علیه ایران با رای منفی حاضران در این شورا مواجه شد و عاملی برای انزوای امریکا بود. سران امریکایی در این دوره سرافکنده و سرشکسته شدند و ضربه سنگینی به آنها وارد شد.

امام جمعه قزوین گفت: اینکه رهبری فرمودند امریکا در حال افول است، شکست اخیر امریکا در شورای امنیت نمونه ای از رویه درحال افول بودن امریکاست. همچنین ما نباید مردم را از امریکا به سمت اروپا سوق دهیم، بلکه باید مردم در این اتفاقات، قدرت و عزت انقلاب را ببینند و مقابل دشمنان بایستند.

وی در پایان با اشاره به آغاز روابط دیپلماتیک امارات با اسراییل ابراز کرد: آشکارکردن هم کاسه شدن امارت با اسرائیل یک اقدام خطرناک برای این کشور بود، زیرا قرآن فرموده است به ظالمان تکیه نکنید آتش می‌گیرید، بنابراین اگر سران اماراتی از این اقدام جنایتکارانه خود دست برندارند بزودی آتش این اقدام دامن آنها را خواهد گرفت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1638848
ارسال نظر
نظرات