شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: دین و اندیشه
ساعت: 10:10 منتشر شده در مورخ: 1399/05/31 شناسه خبر: 1639004
آیت الله اعرافی:

عادی‌سازی روابط و خودباختگی مزدوران امارات و عربستان هرگز فراموش نمی‌شود

عادی‌سازی روابط و خودباختگی مزدوران امارات و عربستان هرگز فراموش نمی‌شود
مدیر حوزه های علمیه گفت: عادی‌سازی روابط و خودباختگی مزدوران امارات و عربستان هرگز فراموش نمی‌شود و مکتب عاشورا در برابر ظلم ظالمان خواهد ایستاد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ آیت‌الله علیرضا اعرافی در مراسم آغاز به‌کار رادیو محرم که در نمازخانه کوثر اداره‌کل صدا و سیمای مرکز استان برگزار شد، با اشاره به فرا‌رسیدن محرم الحرام اظهار داشت: هرگونه عملی در مسیر امام حسین(ع) سبب افتخار است.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت رادیو محرم افزود: از خداوند متعال می‌ خواهیم این برنامه های شما در رادیو محرم را مورد لطف و عنایت قرار داده و قبول کند. ملت عزیز ما بار دیگر در عاشورای امسال نشان می‌ دهند که هم پیشاهنگ سلامت و هم پیشگام کمک‌های مؤمنانه و هم شور و شعور حسینی را صیانت می‌ کنند به همین دلیل امسال باید رسانه‌ها کارهای جدی تری در حوزه عزاداری انجام بدهند.

عضو فقهای شورای نگهبان عنوان کرد: وقتی حضرت زینب (س) با چشمان خود آن مظلومیت بی‌نظیر تاریخ را می بیند و بار سنگین غم‌ها را تحمل می‌کند و در مجلس دشمن به ظاهر غالب، حاضر می‌ شود چگونه سخن می‌گوید تا جایی که اگر کسی عمق تعامل حضرت زینب(س) را نگاه کند می‌ بینید در حقیقت او دشمن را اسیر کرده و هرگز اسیر نبوده است بلکه بنی‌امیه را اسیر عدالت و حماسه و عرفان عاشورا کرد.

امام جمعه قم با تاکید بر‌اینکه عاشورای حسینی نخواهد گذاشت که ظالمان عالم و مستکبران جهان بر ملت‌های مظلوم غلبه کنند، ادامه داد: محرم امسال باید دل ها را از این عالم طبیعت و غرورها و انحرافات به سمت هدایت الهی سوق بدهد.

آیت الله اعرافی افزود: حادثه عادی‌سازی روابط و خودباختگی مزدوران امارات و عربستان هرگز فراموش نمی‌شود و مکتب عاشورا در برابر ظلم ظالمان خواهد ایستاد. در شرایط کرونا هم با حفظ دستورات بهداشتی، این حماسه را باید حفظ کنیم و از عاشورا درس مقاومت و ایثار و پایداری در مسیر ارزش‌های اسلامی و ارزشی را فرا بگیریم.

انتهای پیام/ط

https://www.dana.ir/1639004
ارسال نظر
نظرات