شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:21 منتشر شده در مورخ: 1399/06/02 شناسه خبر: 1639689
عزاداری با رعایت پروتوکولهای بهداشتی؛

تبریز، هیئت کجا برویم؟

تبریز، هیئت کجا برویم؟
لیستی از هیئات مذهبی تبریز که در کنار رعایت دستورات بهداشتی اقدام به برگزاری مراسم خود کرده‌اند جهت استفاده همشهریان اعلام میگردد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، بیماری کرونا شرایط سخت و پیچیده‌ای را برای مردم ایجاد کرده است. به طبع آن، مراسم عزاداری در دهه محرم امسال نیز با محدودیت‌های بسیاری مواجه است. برخی از مراسمات مذهبی به دلیل پیشگیری از این بیماری لغو شده و برخی دیگر با محدودیت هایی همراه است.

هیئات تبریزی هم از این قائده مستثنی نیستند. بسیاری از هیئات تبریزی شیوه های مرسوم عزاداری خود در سال‌های قبل را تغییر داده و هماهنگ با ستاد کرونا درصددند تا در کنار رعایت موضوعات و محدودیت های بهداشتی، مراسم خود را برگزار کنند.

پایگاه اطلاع رسانی آناج در این خبر، سعی دارد برخی از مراسمات مذهبی تبریز که با رعایت پروتکل های بهداشتی در حال اجراست برای علاقه مندان معرفی کند. شماهم میتوانید مراسمات محله خود را در صورت رعایت مسائل بهداشتی برای ما ارسال کنید تا آنها هم به اطلاع مخاطبان آناج برسد.

هیئت انصار الحسین(ع) تبریز، یکی از هیئات بزرگ تبریزی است که امسال برخلاف سال قبل مراسم خود را به صورت محدود در محوطه ارگ تبریز برگزار میکند. این مراسم با مداحی حاج مهدی خادم آذریان و سایر مادحین تبریز هر شب از ساعت 10 الی 12 در این مکان دایر است.

کانون فرهنگی نور الحسین(ع) با مداحی مهدی قربانی، همه روزه از ساعت 18 الی اذان مغرب، واقع در خیابان 22 بهمن، نرسیده به قونقا جنب بانک ملت پذیرای عزاداران حسینی است.

مراسم سخنرانی با حضور استاد اخلاق، حجت الاسلام و المسلمین فروغی نیز هر شب بعد از نماز مغرب و عشا در محوطه مسجد کبود تبریز برگزار میگردد.

هیئت شهدای گمنام تبریز هم با مداحی مادحین اهل بیت(ع)، هر شب از ساعت 22 الی 24 در مسجد میدان واقع در خیابان مقصودیه مراسم خود را برگزار میکند.

هیئت قاسمیه تبریز، امسال برخلاف سال های قبل شکل دیگری از عزاداری را تجربه میکند. این هیئت با مداحی حاج تقی جابری، هرشب پس از نماز مغرب و عشا در خیابان بهار تبریز مجلس عزای امام حسین(ع) را برپا کرده است.

هیئت عزاداران مسجد سالار شهیدان نیز با رویکردی متفاوت و با محوریت چهارپایه خوانی، هر شب پس از نماز مغرب و عشا ساعاتی را در مقابل این مسجد واقع در خیابان امام خمینی(ره) به عزاداری مشغول هستند.

موکب انصار الفاطمه(س) تبریز، امسال مراسم خود را در محوطه امامزاده سید حمزه تبریز منعقد کرده است. در این مراسم که هر شب از ساعت 9.30 شروع میشود، حجت الاسلام داداش زاده به عنوان سخنران و بهنام فرجی و حبیب عبداللهی(از تهران) به عنوان مداح عرض ارادت میکنند.

هیئت عاشقان ولایت تبریز، با مداحی حسین قربانی هرشب از ساعت 9.30 تا 11 شب در بوستان قرآن واقع در انتهای خیابان جلالیه تبریز، میزلان عاشقان سید الشهداست.

هیئت یاحسن مجتبی(ع)، عباسی هم طبق سالهای قبل مراسم خود را برگزار خواهد کرد. بانیان این هیئت محلی را در خیابان عباسی، کوی شهدا جنب ورزشگاه رشدیه در نظر گرفته اند. این مراسم از روز پنجم محرم هرشب از ساعت 21.30 در این محل برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1639689
ارسال نظر
نظرات