شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:26 منتشر شده در مورخ: 1399/06/02 شناسه خبر: 1639783
عضو هیئت رئیسه مجلس مطرح کرد؛

طرح پیش‌فروش نفت، درواقع پیش‌فروش کشور بود!

طرح پیش‌فروش نفت، درواقع پیش‌فروش کشور بود!
متفکرآزاد اظهار داشت: اگر این طرح اجرا می‌شد و نفت را پیش فروش می‌کردند، دولت بعدی با میلیاردها بدهی مواجه میشد و این موضوع به نفع کشور نبود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، روح‌الله متفکرآزاد نماینده مردم تبریز، اسکو و آذرشهر در گزارشی سه ماهه به مردم از توقف طرح پیش فروش نفت توسط مجلس خبرداد و اظهار داشت: دولت برای تامین کسری بودجه با پیش فروش نفت، در حقیقت کشور را پیش فروش می‌کرد.

متفکرآزاد طرح موسوم به گشایش اقتصادی را اینگونه تشریح کرد: بر اساس این طرح قرار بود 200 میلیون بشکه نفت با سررسید 2 ساله به مردم فروخته شود اما نمایندگان جوان مجلس سریعاً با تشخیص ضرر این امر به منافع ملی، به رئیس مجلس نامه نوشتند و آقای قالیباف هم در جلسه سران قوا مطرح کرده و مانع اجرای آن شد.

عضو هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: اگر این طرح اجرا می‌شد و نفت را پیش فروش می‌کردند، دولت بعدی با میلیاردها بدهی مواجه میشد و این موضوع به نفع کشور نبود.

متفکرآزاد اضافه کرد: در خوشبینانه‌ترین حالت دولت می‌خواهد با یک تیر دو نشان بزند، هدف از این اقدام جبران کسری بودجه بود اما دو سال بعد، دولت بعدی با بدهی سنگین به مردم مواجه می‌شد. به عبارتی دیگر، دولت با این اقدام «کشور را پیش فروش می‌کرد» و مشکل کسری بودجه را به آینده هدایت می‌نمود.

این نماینده مجلس اظهار داشت: مجلس برای تأمین کسری بودجه، پیشنهادات بهتری به دولت دارد و 150 هزار میلیارد تومان کسری بودجه را می شود از طرق دیگری تامین کرد، ضمن اینکه در این زمینه، مجلس با فروش نفت موافق و با پیش فروش نفت مخالف است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1639783
ارسال نظر
نظرات