شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:28 منتشر شده در مورخ: 1399/06/02 شناسه خبر: 1639797
مسئول نهاد نمایندگی سپاه عاشورا در جمع عزاداران حسینی:

دفاع مقدس تکرار گفتمان عاشورا/ سکوت برابر فساد و ظلم، موجب مرگ جامعه می شود

دفاع مقدس تکرار گفتمان عاشورا/ سکوت برابر فساد و ظلم، موجب مرگ جامعه می شود
حجت الاسلام سرایی ضمن تاکید بر تشریح فلسفه عاشورا در هیئات گفت: امروز عامل شکل گیری حکومت اسلامی داشتن پشتوانه عاشورایی، وجود رهبر دینی و مهدویت و انتظار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از تبریز بیدار ، حجت الاسلام و المسلمین عبدالرحیم سرایی، مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا در مراسم عزاداری هیات رزمندگان اسلام در فضای باز سنگفرش ارک تبریز اظهار داشت: در خطبه ۳۱ نهج البلاغه حضرت علی(ع) سفارش به آزاد مرد بودن و رهایی از قید و بند زنجیرها و تعلقات دنیوی کرده اند.

وی با بیان اینکه پیامبران آمده اند تا ما را آزادی ببخشند، افزود: امام حسین(ع) فرمودند من هیچ وقت تن به ذلت نمی دهم و مقابل شما سرخم نمی کنم، ذلت و خواری از خانواده ما به دور است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا گفت: یکی از فرهنگ های عاشورا این است که مرگ با آزادی بهتر از زندگی با ذلت و خواری است.

وی با تاکید بر اینکه هیات های انقلابی باید فلسفه عاشورا را مطرح کنند، گفت: امروز عامل شکل گیری حکومت اسلامی بعد از ۱۴۰۰ سال داشتن پشتوانه عاشورایی، وجود رهبر دینی و مهدویت و انتظار است.

حجت الاسلام سرایی تصریح کرد: دفاع مقدس تکرار گفتمان عاشورا بود و رزمندگان اگر در زمان امام حسین(ع) بودند یقینا از یاران ایشان بودند.

وی با بیان اینکه ساکت نشستن مردم مقابل فساد و ظلم موجب مرگ آن جامعه می شود، افزود: از عوامل شکل گیری عاشورا، تمکین و تسلیم مردم در مقابل حکومت ستم بود که بشدت مورد مذمت قرآن قرار گرفته است.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا اظهار داشت: روز قیامت فقط ظالمین در آتش نخواهند سوخت بلکه کسانی که ظلم را دیدند و ساکت نشستند باید پاسخگو باشند.

وی افزود: عمل نکردن به تکلیف در موقعیت سرنوشت ساز، غفلت و بی بصیرتی مردم از وقایع زمانه و تزریق جهل از سوی دشمن از دیگر عوامل شکل گیری عاشورا بود.

حجت الاسلام سرایی با اشاره به ضرورت بی تفاوت نبودن در برابر ظلم ها گفت: در قاهره (مصر) در روز روشن به خاطر مطرح شدن آرمان های انقلابی شیعه کشی اتفاق افتاده است.

وی با بیان اینکه اینکه نباید رهبر الهی تنها بماند، افزود: در روز عاشورا رهبر الهی تنها ماند و نگذاشتند ایشان حرف خود را به مردم بزنند.

مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سپاه عاشورا در پایان تاکید کرد: وحدت اسلامی باید در امت اسلامی شکل بگیرد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1639797
ارسال نظر
نظرات