شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:58 منتشر شده در مورخ: 1399/06/02 شناسه خبر: 1639834
رئیس دانشگاه علوم پزشکی تبریز آخرین وضعیت کرونا را تشریح کرد؛

بیشترین ابتلا در اهر و کمترین در خداآفرین

بیشترین ابتلا در اهر و کمترین در خداآفرین
صومی با اشاره به وضعیت کرونا در استان های آذربایجان‌شرقی بیشترین تعداد مبتلا نسبت به جمعیت در شهرستان اهر و کمترین میزان را در خداآفرین اعلام کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، محمد حسین صومی رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز در جلسه امروز شورای شهر تبریز در تشریح آخرین وضعیت کرونا در استان گفت: کرونا در استان هنوز به اوج نرسیده و دلیل آن این است که با افزایش وضعیت قرمز رعایت بیشتر می‌شود و از خرداد ماه روند صعوی مبتلایان را داشتیم اما از مرداد ماه روند نسبتا نزولی دارد

صومی افزود: ۲۶ هزار و ۵۰۰ مبتلا و ۱۲۰۰ نفر فوتی داشتیم هم چنین روز گذشته ۸ فوتی داشتیم اما ۸۰ نفر در وضعیت وخیم زیر ونتیلاتور قرار دارند البته نوع مدیریت ما در استان به گونه‌ای است که کاهش مرگ و میر را داشتیم.

رییس دانشگاه علوم پزشکی تبریز با اشاره به وضعیت کرونا در استان های آذربایجان‌شرقی اظهار داشت: در هفته‌های اخیر بیشترین ابتلا نسبت به جمعیت در اهر بوده و خداآفرین کمترین ابتلا را داشته است.

خداآفرین به دلیل ارتباطات محدود میزان ابتلای کمی دارد و شهرستان ملکان در هفته‌های گذشته جز مناطق آلوده بود اما به دلیل رعایت مردم وضعیت بهتر شده است.

وی افزود: در استان کسی نبوده که سالم و زیر ۳۰ سال باشد و فوت کرده باشد اما در بالای ۳۰ سال موارد متعدد داشته‌ایم. البته ۵۲ درصد جمعیت مبتلا بالای ۵۰ سال هستند و ۹۲درصد فوتی‌هایمان بالای ۵۰ سال بودند.

صومی هم‌چنین در مورد آخرین وضعیت کادر درمان و بیمارستان ها گفت: کووید ۱۹ هم پزشکان، پرستاران و هم بیمارستان‌های ما را غربال کرد و یادمان می‌ماند چه کسانی در روزهای سخت ماندند و چه کسانی رفتند. از اول تلاش ما این بود که خدمات عادی پزشکی مختل نشود ولی متاسفانه بیش از دوهزار نفر از کادر درمانی ما گرفتار کرونا شده‌اند.

صومی افزود: در هیچ بیمارستان تحت نظر علوم پزشکی مادر باردار مبتلا به کرونا فوت نشده است.

محمد حسین صومی اشاره به تجمعات کرد و گفت: هرگونه تجمعی به جز تجمعاتی که با پروتکل‌های بهداشتی گفته شده ممنوع است.

وی هم‌چنین در پایان در مورد واکسن کرونا خاطر نشان ساخت: حداقل تا شش ماه دیگر نمی‌توان در مورد واکسن و اثرات آن حرف زد و البته روسیه تزریق به ۴۰ هزار نفر را آغاز کرده و باید سه ماه صبر کند تا واکنش واکسن را ببیند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1639834
ارسال نظر
نظرات