شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:59 منتشر شده در مورخ: 1399/06/02 شناسه خبر: 1639843
شهردار تبریز خبر داد؛

پارک باغشمال تحویل هنرمندان می‌شود

پارک باغشمال تحویل هنرمندان می‌شود
شهین باهر گفت: برنامه ما ایجاد فضای زنده هنری و نمایش کار هنرمندان در شهر است که سعی داریم مقوله هنر در حوزه های مختلف به زندگی مردم راه پیدا کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، ایرج شهین‌باهر در بازدید اهالی تئاتر تبریز از پارک باغشمال با اعلام این خبر اظهار داشت: تحویل زمین‌های پارک باغشمال از ارتش زمانبر شده و کار ما به تاخیر افتاد ولی سعی می کنیم تا اواسط سال آینده این پارک  به بهره برداری  برسد. برنامه ما ایجاد فضای زنده هنری و نمایش کار هنرمندان در شهر است که سعی داریم مقوله هنر در حوزه های مختلف به زندگی مردم  راه پیدا کند.

وی با اشاره به ایجاد ارتباط بین هنر و مردم در پارک باغشمال مطرح کرد: تلاش داریم ارتباط و علاقه مندی نزدیکی بین هنرهای مختلف و مردم مخصوصا کودکان شهر در بستری به نام پارک ایجاد کنیم و بهتر است قبل از هر اقدامی، نظرها و نیازهای افرادی که از این مکان استفاده می‌کنند، گرفته شود که در تمام دنیا بحث مشارکت مردمی حرف اول را می زند و ما نیز به دنبال بهره‌مندی از این مهم هستیم.

شهردار تبریز در رابطه با تجمیع نظرات متخصصان حوزه‌های مختلف هنری اظهار داشت: باید در تمام حوزه‌ها متخصصین امر نیازها و دغدغه‌هایشان را پیش از ساخت و تکمیل پروژه ارائه کرده و با مشاور مجرب این پروژه نیز در ارتباط باشند. از هنرمندان تئاتر استان نیز درخواست داریم به جمع بندی نظرات خود بپردازند تا فضایی را طراحی کنیم که با کمترین امکانات، بیشترین بهره‌برداری را انجام دهیم.

وی با اشاره به ضرورت ایجاد تعامل بین هنرمندان و و شهروندان در محیطی هنری خاطرنشان کرد: در بسیاری از حوزه‌های فرهنگی و هنری شهر کمبود داریم که تئاتر هم  یکی از آنها است و تلاش داریم این مجموعه هم پارکی برای گذران اوقات فراغت و ورزش و دیگر موضوعات باشد و از طرف دیگر عاملی برای  برقراری  تعامل فرهنگی بین مردم و هنرمندان شهر که شهروندان  بتوانند از نزدیک شاهد فعالیت آنها شوند.

شهین باهر پارک باغشمال را دارای ویژگی‌ها و ظرفیت‌های خاص معرفی کرد و افزود: پارک باغشمال، در قیاس  با پارک‌های دیگر شهر متفاوت بوده و چند ویژگی خاص دارد که یکی از آنها سهولت دسترسی شهروندان به آن است. دومین ویژگی این پارک، بحث فضاهای خاطره‌ای موجود در آن است که مربوط به پهلوی اول بوده و سعی داریم این فضاها را حفظ کرده و کاربری‌های فرهنگی، هنری برای هر کدام از آنها تعریف کنیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1639843
ارسال نظر
نظرات