شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 17:43 منتشر شده در مورخ: 1399/06/02 شناسه خبر: 1639941
معاون سیاسی استاندار اردبیل خبر داد؛

برگزاری نمایشگاه ۴۰ سالگی دفاع مقدس در اردبیل/ انتقال فرهنگ ایثار شهادت به نسل آینده ضرورت دارد

برگزاری نمایشگاه ۴۰ سالگی دفاع مقدس در اردبیل/ انتقال فرهنگ ایثار شهادت به نسل آینده ضرورت دارد
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: نمایشگاه ۴۰ سالگی دفاع مقدس با مشارکت دستگاه های اجرایی مرتبط در محدوده موزه فرهنگی شهداء اردبیل برگزار می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، بهروز ندایی ظهز روز یکشنبه در جلسه شورای هماهنگی حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان اردبیل، اظهار داشت: نمایشگاه ۴۰ سالگی دفاع مقدس با محوریت بازسازی عملیات کربلای ۵ با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی، از دستاوردهای رزمندگان هشت سال دفاع مقدس و با وحدت و همدلی سپاه، ارتش و سایر نیروهای نظامی به مدت یک هفته برپا می شود.

انتقال فرهنگ ایثار شهادت  به نسل آینده ضرورت دارد

وی با اشاره به اینکه پایداری نظام جمهوری اسلامی مرهون ایثار و مقاومت رزمندگان اسلام و خون شهداست، افزود: انتقال فرهنگ شهادت و ایثارگری به نسل آینده و جوان کشور ضرورت دارد و باید با برنامه ریزی هر چه تمام تر در این راستا حرکت کنیم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار اردبیل گفت: این نمایشگاه قبل از آغاز هفته دفاع مقدس از ۱۵ تا 22 شهریور ماه با شعار ما قوی هستیم برپا  و با رعایت تمام موازین بهداشتی با اقتدار برنامه های جانبی و اصل برنامه ها برگزار می شود.

ندایی با تاکید بر اینکه دفترچه گام دوم انقلاب در این نمایشگاه باید در اختیار بازدیدکنندگان قرار گیرد، ابراز داشت: این دفترچه علیرغم حجم کمتر دارای محتوای بسیاری است و نسل جوان با مطالعه آن آگاهی بیشتری نسبت به گذشته و اهداف انقلاب و جنگ کسب خواهند کرد.

برپایی نمایشگاه رزمی فرهنگی از ۱۵شهریور

در این جلسه مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز گفت: از تمام آثار رزمندگان استان در سالن موقت و دایمی حفظ آثار استفاده خواهیم کرد و این نمایشگاه نسبت بهسال های گذشته تفاوت اساسی خواهد داشت.

علی واحد ضمن اعلام برنامه های نمایشگاه رزمی فرهنگی ۴۰ سالگی دفاع مقدس گفت: زمان برگزاری این نمایشگاه از ۱۵ تا۲۲ شهریور و از ساعت ۹صبح تا۱۱ شب خواهد بود و خاطرات رزمندگان ۸ سال جنگ تحمیلی از شبکه سبلان پخش می شود.

وی افزود: ۵۰ عنوان کتاب در سال جاری تدوین و چاپ می شود و برگزاری بیش از ۵۰ یادواره شهدا در برنامه وجود دارد.

واحد ادامه داد: کتاب خادمان آسمانی کل زندگی نامه شهدای دولتی دربیش از ۵۰۰ صفحه جمع آوری شده و هزینه چاپ آن نیز براورد شده است و در سال جاری رونمایی و چاپ شود.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1639941
ارسال نظر
نظرات