شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 11:24 منتشر شده در مورخ: 1399/06/03 شناسه خبر: 1640089
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان:

وضعیت قرمز در ۴ شهر لرستان/بیش از ۷۰ درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند

وضعیت قرمز در ۴ شهر لرستان/بیش از ۷۰ درصد مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت می‌کنند
فرهادی گفت: وضعیت 4 شهرستان لرستان قرمز و مابقی در وضعیت زرد قرار دارند که ضروری است همچنان پروتکل های بهداشتی رعایت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علی فرهادی در گفت و گو با خبرنگار سفیر افلاک اظهار داشت: وضعیت استان لرستان در ابتلای به کرونا همچنان هشدار است اما برخی از شهرهای استان از جمله بروجرد، ازنا، الیگودرز و خرم آباد در وضعیت قرمز و مابقی شهرستانها در وضعیت زرد قرار دارند.

وی افزود: با رعایت پروتکل های بهداشتی از جمله فاصله اجتماعی، استفاده از ماسک و عدم حضور در تجمعات، آمار ابتلا به کرونا در استان حدود ۴۰ درصد و آمار مرگ و میر ناشی از کرونا ۷۵ درصد کاهش یافته که با رعایت نکات بهداشتی باید تلاش کرد تا همچنان روند ابتلا کاهش یابد.

قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی لرستان تصریح کرد: در حال حاضر بیش از ۷۰ درصد مردم در استان پروتکل های بهداشتی را رعایت می کنند.

فرهادی با اشاره به جذب نیروهای متخصص در استان گفت: هم اکنون در استان همه تخصص ها در رشته های مختلف وجود دارد و تنها در رشته غدد کودکان و توراکس(جراحی قفسه سینه) متخصص در استان نداریم که در این راستا اعلام نیاز صورت گرفته و پیگیر هستیم تا این تخصص ها به استان اختصاص یابد.

وی بیان کرد: سال گذشته ۸۰ پزشک متخصص وارد استان شدند و امسال نیز تلاش داریم تا همین تعداد پزشک به استان اختصاص داده شود البته نیروهای متخصص در آبان ماه به استانها اعزام می شوند. تلاش می شود تا کمبودهای پزشک متخصص در استان برطرف شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640089
ارسال نظر
نظرات