شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 10:33 منتشر شده در مورخ: 1399/06/03 شناسه خبر: 1640099
کارشناس ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی:

ادغام دانشگاه تک جنسیتی "کوثر" سلب آزادی در عمل و انتخاب است

ادغام دانشگاه تک جنسیتی "کوثر" سلب آزادی در عمل و انتخاب است
طوبی ولی پور در رابطه با ادغام دانشگاه کوثر با دانشگاه بجنورد گفت: در واقع ممانعت از ادامه حرکت فضای آموزشی تک جنسیتی نوعی سلب آزادی عمل و انتخاب افراد در جامعه قلمداد می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ طوبی ولی پور، کارشناس ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی و مدرس حوزه و دانشگاه در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با طرح ادغام دانشگاه کوثر با دانشگاه دولتی بجنورد اظهار داشت: باتوجه به اینکه جامعه ما جامعه اسلامی بوده و بر اساس دموکراسی دینی حرکت می کند شهروندان چنین جامعه ای حق انتخاب دارند که چگونه زندگی کنند و فرزندان خود را در چه مکانی برای تحصیل بفرستند.

 

وی با اشاره به اینکه بسیاری از خانواده ها تمایل دارند فرزندشان در محیطی آرام و بدون دغدغه تحصیل کنند، ادامه داد: قطعا دانشگاه تک جنسیتی از نظر روحی و روانی فضای آرامی برای جوانان هست و دغدغه خانواده نیز کمتر خواهد بود.

 

این مدرس حوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: در واقع ممانعت از ادامه حرکت فضای آموزشی تک جنسیتی نوعی سلب آزادی عمل و انتخاب افراد در جامعه قلمداد می شود.

 

ولی پور اضافه کرد: با حذف و ادغام این دانشگاه ها ناخودآگاه بسیاری از خانواده ها ادامه تحصیل فرزندانشان را لغو خواهند کرد و به اجبار انتخابی را در پیش می گیرند که باب میلشان نخواهد بود.

 

کارشناس ارشد فقه و مبانی حقوق اسلامی مخالفت با فعالیت دانشگاه تک جنسیتی در استان را خلاف دموکراسی دینی عنوان کرد و گفت: دموکراسی دینی یعنی آزادی عمل بر اساس چهارچوب دین که حق تمامی مردم جامعه اسلامی است که باید از آن برخودار باشد.

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640099
ارسال نظر
نظرات