شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 12:46 منتشر شده در مورخ: 1399/06/03 شناسه خبر: 1640113
استاندار آذربایجان‌شرقی در نشست نیمه‌تمام با اصحاب رسانه؛

کاهش 1.3 درصدی نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی/ بازگشت 100 واحد تولیدی به عرصه فعالیت

کاهش 1.3 درصدی نرخ بیکاری در آذربایجان شرقی/ بازگشت 100 واحد تولیدی به عرصه فعالیت
پورمحمدی با بیان اینکه در هفت سال گذشته بالغ بر یازده هزار میلیارد تومان به پروژه‌های عمرانی استان اختصاص یافته گفت: در هفته دولت نیز پروژه‌هایی به ارزش 2هزارمیلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، محمدرضا پورمحمدی استاندار آذربایجان‌شرقی، روز گذشته در نشست با اصحاب رسانه به عملکرد یکسال گذشته دولت در حفظ امنیت عمومی استان اشاره کرد و اظهار داشت: در سال های اخیر شرایط ویژه‌ای را پشت سر گذاشتیم اما خوشبختاته استان ما آرام ترین استان کشور بود.

پورمحمدی اضافه کرد: به حمدالله علی رغم برخی اتفاقات، استان از حالت انتظامی خارج نشد و دستگاه‌های امنیتی و نظارتی به جد از حریم مردم دفاع میکنند.

استاندار آذربایجان‌شرقی با اشاره به حوادث طبیعی گفت: در نشست قبلی به شوخی گفته بودم به جز حمله دایناسورها و اصابت شهاب سنگ، تمام بلایا در استان اتفاق افتاد اما خوشبختانه توانستیم مشکلات را حل کنیم.

پورمحمدی با بیان اینکه در هفت سال گذشته بالغ بر یازده هزار میلیارد تومان به پروژه‌های عمرانی استان اختصاص یافته گفت: در هفته دولت نیز پروژه‌هایی به ارزش 2هزارمیلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

مقام عالی دولت در آذربایجان‌شرقی از تصویب 6503 طرح طی سال گذشته خبرداد و یادآور شد:برزگراه اهر-تبریز، خط یک قطار شهری، خط جایگزین و پدافندی زرینه رود و خط راه آهن تبریز میانه جزو پروژه‌های بزرگ عمرانی بوده که یا 80درصد آنها به بهره‌برداری رسیده و یا در آستانه افتتاح کامل هستند.

پورمحمدی نرخ بیکاری در آذربایجان‌شرقی را 9درصد عنوان کرد که نسبت به سال‌های گذشته 1.3درصد کاهش پیدا کرده است.

استاندار آذربایجان‌شرقی از فعالیت حدود ۳هزار بنگاه تولیدی و صنعتی در استان خبرداد و اظهار داشت:۱۰۰ واحد تعطیل شده در سال‌های اخیر همگی به چرخه تولید بازگردانده شده‌اند.

پورمحمدی توفیقات معدنی استان را چشمگیر توصیف کرد و بیان نمود: در بخش معدن اتفاقات خوبی صورت گرفته است. قرارداد توسعه نفلین‌سینیت با قرارگاه خاتم بسته شده و انشالله در آینذه برکات آن را خواهیم دید.

این مقام دولتی از صدور پروانه‌های کاغذی در گذشته ابراز گله‌مندی کرد و گفت: ما پش از این فقط پروانه های کاغذی داشتیم. عده ای آمدند و جواز گرفتند اما کاری نکرده اند. ما پیگیر هستیم که پروانه‌های کاربردی به متقاضیان واقعی صادر شود.

استاندار آذربایجان‌شرقی آخرین وعده بهره‌برداری از پروژه تبریز-سهند را بعد از ماه محرم عنوان کرد و اظهار داشت: متاسفانه بارها مصاحبه کرده‌ایم و بدقول شده‌ایم. این وعده ها را از زبان مجریان طرح دادیم اما به هرحال مشکلاتی به وجود آمد. یکی از دلایل اصلی بدقولی، گران شدن مصالح است اما اگر خدا بخواهد ان شاءلله بعد از محرم افتتاح خواهد شد.

پورمحمدی اعلام نرخ 9درصدی بیکاری در استان را متوجه مرکز آمار کرد و ابراز نمود: دلیل این که آمار کاهش یافته، شاید مربوط به بیکاری فصلی باشد. دلیل دیگر هم، تغییر هرم گروه سنی است و آنهایی که تا مدتی پیش، جویای کار بودند اکنون مشغول شده‌اند.

استاندار آذربایجان‌شرقی در بخش بعدی اظهارات خود به مشکل آب تبریز اشاره کرد و گفت: هر ساله ۵ درصد مصرف آب افزایش می یافت که امسال به دلیل شرایط کرونای ۳۸ درصد افزایش یافته است.

پورمحمدی با اشاره به راهکارهای مقطعی و کوتاه مدت حل مشکل آب تبریز، اظهار داشت: قرار شد واحدهای صنعتی که چاه دارند از آن استفاده کنند. همچنین درباره آب نهند، لوله ها بازسازی شده و حجم لوله ها را افزایش می دهیم.

وی همچنین ضمن اشاره به راهکارهای بلندمدت گفت: راهکار بلند مدت انتقال آب ارس است. ۳۵ کیلومتر آن تمام شده ولی ۱۰۵ کیلومتر از هرزندات تا تبریز، کارهای مختلف آن انجام شده است.

استاندارآذربایجان‌شرقی خاطرنشان ساخت: این پروژه با منشا فاینانس خارجی در هیئت دولت تصویب شده بود. اکنون به دنبال تبدیل به داخل کردن آن هستیم تا بخش‌های باقیمانده به سرعت عملیاتی شود.

گفتنی است، نشست استاندار آذربایجان‌شرقی به دلیل رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محوطه باز انجام میشد اما بارندگی حاصل از برودت هوا این جلسه را نیمه‌تمام گذاشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640113
ارسال نظر
نظرات