شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 11:34 منتشر شده در مورخ: 1399/06/03 شناسه خبر: 1640132
گزارش نمایندگان تبریز در مجمع عالی بسیج آذربایجان‌شرقی؛

اعلام وصول طرح‌های تعالی جمعیت و دسترسی خانوار به 30قلم کالای اساسی

اعلام وصول طرح‌های تعالی جمعیت و دسترسی خانوار به 30قلم کالای اساسی
گزارش نگران‌کننده از وضعیت فرزندآوری و طلاق در آذربایجان‌شرقی از جمله مطالب مطرح شده در مجمع عالی بسیج استان بود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، مجمع عالی بسیج آذربایجان‌شرقی روز گذشته با حضور فرمانده سپاه عاشورا، جمعی از کارشناسان، نخبگان و نمایندگان مجلس با هدف بررسی چالش‌ها و ظرفیت‌های کشور در پیشبرد سبک زندگی ایرانی،اسلامی و تعالی جمعیت و خانواده برگزار شد.

سردار خرّم با بیان اینکه سبک زندگی و مسائل خانواده در اولویت مجمع عالی بسیج آذربایجان‌شرقی است، اظهار داشت: این جلسه از جنس جلسات صوری نیست و حلاجی مسائل و ارائه راه‌حل‌ها و پیگیری اجرای آنها در دستور کار مجمع عالی بسیج می‌باشد.

فرمانده سپاه عاشورا در بخشی از اظهارات خود به شیوه‌های جدید عزاداری در هیئات حسینی تبریز اشاره کرد و یادآور شد: علیرغم برخی موانع برای اقامه گسترده عزاداری دهه اول محرم، با نیت‌های خالص و تلاش‌های خوب روبرو شدیم و مراسمات منطبق بر پروتکل‌های بهداشتی در جای جای استان شکل گرفت.

سخنگوی هیئت رئیسه مجلس، دیگر سخنران مجمع عالی بسیج آذربایجان شرقی بود. محمدحسین فرهنگی از مسئولان بخش‌های مختلف درخواست کرد تا با ابتکار و روحیه دفاع مقدس برای رفع موانع تدبیر کنند و عدم اعتبار اضافی را بهانه‌ای برای کم‌کاری جلوه نکنند.

نماینده مردم تبریز از اعلام وصول شدن طرح تعالی جمعیت در مجلس خبرداد و بیان کرد: بررسی این طرح در کمیسیون تخصصی بزودی آغاز میشود؛ کارشناسان و نخبگان، پیشنهادات مشخص خود را در این زمینه مطرح کنند تا به کمیسیون مربوطه ارجاع شده و مورد بررسی قرار گیرد.

حسین حاتمی نماینده مردم کلیبر و خدآفرین، سخنران دیگر مجمع بود و اظهارات خود را با ارائه داده‌هایی از اوضاع مدیریتی کشور آغاز کرد.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه اوضاع مدیریتی کشور نیاز به تکانه های شدید دارد، اظهار داشت: متاسفانه فتنه تمام نشده و فتنه‌گران  قصد دارند پس‌اندازهای مردم صرف مطامع سیاسی  و اقتصادی خود شود.

حاتمی اضافه کرد: از ۱۸صندوق بازنشستگی کشور فقط یک مورد قانون دارد و بقیه بصورت قبیلگی اداره میشوند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآورد شد: ۲۵دستگاه مسئول خود را از قانون خدمات کشوری مستثنی کرده و حفره‌هایی برای حقوق‌های نجومی فراهم آمده است.

نماینده مردم کلیبر در پایان خاطرنشان ساخت: دستگاه‌های متولی باید زیر ذره‌بین رصد و پایش عملیاتی قرار گیرد تا تصمیمات غلط آنان مولد آسیب‌های اجتماعی نشود.

متفکرآزاد و میرتاج‌الدینی دیگر میهمانان مجمع عالی بسیج بودند که هرکدام گزارشی از وضعیت موجود و برنامه‌های راهبردی و عملیاتی مجلس ارائه کردند.

متفکرآزاد در بخشی از اظهارات خود گفت: فرآیند جدی تغییر سبک زندگی، با یک قانون حل نمیشود و نیازمند بسته‌ای از اقدامات لازم است. در این راستا، اصلاح و ارتقا قوانین موجود و همچنین تصویب قانون جامع در زمینه خانواده، اولویت اول کمیسیون فرهنگی است.

میرتاج‌الدینی، رئیس فراکسیون راهبردی مجلس از طرح دسترسی خانوارها به ۳۰ قلم کالای اساسی با قید فوریت خبرداد و اظهار داشت: این طرح را برای جبران کاهش قدرت خرید مردم پیش میبریم.

آنچه در مجمع عالی بسیج آذربایجان‌شرقی توسط کارشناسان حوزه خانواده و جمعیت مطرح شد، به شرح زیر می‌باشد:
گزارش نگران‌کننده از وضعیت فرزندآوری و طلاق در آذربایجان‌شرقی/ شیبِ تندِ رشدِ منفیِ جمعیت با کاهش ۲۱درصدی متولدین در دهه اخیر/ نقش فساد و فحشا در یک پنجم پرونده‌های طلاق/ خلاء تقنینی و اجرایی در قبال سیاست‌های کلی نظام در مورد خانواده/ نمونه‌های موفق و قابل الگوگیری درباره سیاست‌های تشویقی کشورهایی همچون روسیه در فرزندآوری.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640132
ارسال نظر
نظرات