شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:57 منتشر شده در مورخ: 1399/06/03 شناسه خبر: 1640152
نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

قلب ولایت، سیدالشهداست که عالم را سرپا نگهداشته است/ مبادا سیاهی لشکر باطل شویم و دشمن از ما سوءاستفاده کند

قلب ولایت، سیدالشهداست که عالم را سرپا نگهداشته است/ مبادا سیاهی لشکر باطل شویم و دشمن از ما سوءاستفاده کند
عبدالکریم عابدینی گفت: قلب ولایت، امام حسین(ع) است که عالم را سرپا نگهداشته است، ولایت امام علی(ع) تا جایی مهم است که خداوند خطاب به پیامبر می‌فرماید که اگر این امر محقق نشود، گویا هیچ کاری انجام نداده‌ای.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین؛ آیت الله عبدالکریم عابدینی در مراسم عزاداری چهارمین شب ماه محرم که در مسجد جامع شهر شال با رعایت اصول بهداشتی برگزار شد؛ با اشاره به ماموریت افراد مختلف در عصر حاضر اظهار کرد: کلام اباعبدالله الحسین(ع) چراغ راه همه ماست، زیرا ایشان بسیاری از مسائل را در سخنرانی‌ها و وصیتنامه خود بیان کردند.

وی با اشاره به پیشینه شهر شال افزود: شهر شال، شهری مومن، فرهیخته و جایگاه علما و بزرگان و رزمندگان و مدافعان حرم و آیت الله شالی و خاندانش است.

امام جمعه قزوین با اشاره به وصیتنامه امام(ع) اذعان کرد: امام حسین (ع)، زمانی که می‌خواستند از مدینه به مکه حرکت کنند یک وصیتنامه‌ای را آماده کردند که با شهادتین آغاز می‌شود.

عابدینی ادامه داد: اباعبدالله در وصیتنامه خود فرمودند که من برای مقام و دنیا و شهرت قیام نکردم، بلکه برای اینکه مسیر امت جدم را اصلاح کنم، قیام کردم چراکه مردم به جای طرفداری از حق، در حمایت از یزید ایستاده‌اند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: امام حسین(ع) فرمودند که امت جدم قرار بود با جریان غدیر همراه شوند و ولایت علی(ع) و اولادش را بپذیرند و با کفر و شرک و نفاق بجنگند، اما همین مردم در حمایت از کفر و یزید ایستادند، بنابراین باید امت پیامبر اسلام را اصلاح کرده و راه را به آن‌ها نشان دهم و امر به معروف و نهی از منکر کنم.

وی با اشاره به هدف از قیام امام حسین(ع) بیان کرد: باید در همه زمینه‌ها امر به معروف و نهی از منکر کرد، اما طبق بیان امام حسین(ع) در وصیتنامه ایشان بزرگترین معروف عالم، ولایت علی(ع) و اولاد علی(ع) است و بزرگترین منکر هم سلطه معاویه و یزید و این خاندان آلوده به کفر و شرک و نفاق است که باید از میان برداشته شوند.

امام جمعه قزوین ادامه داد: اگر امام حسین (ع) به هدفش نرسیده بود امروز ما پس از ۱۴۰۰ سال در این مکان نبودیم و این صحبت‌ها را نمی‌کردیم، امام زین العابدین(ع) می‌فرماید اگر می‌خواهید بدانید که چه کسی پیروز شده، به اذان و اقامه نگاه کنید که نام چه کسانی را به زبان می‌آورید.

عابدینی افزود: قلب ولایت، امام حسین(ع) است که عالم را سرپا نگهداشته است، ولایت امام علی(ع) تا جایی مهم است که خداوند خطاب به پیامبر می‌فرماید که اگر این امر محقق نشود، گویا هیچ کاری انجام نداده‌ای. چراکه مردم باید بدانند بعد از پیامبر، رهرو و پیرو چه کسی باشند.

وی بیان کرد: وقتی پیامبر(ص) در غدیرخم امام علی(ع) را به عنوان ولی خود معرفی کرد در آن زمان بود که خداوند به او خداقوت گفت، چراکه رسالت خود را به طور کامل و به درستی پایان داد و دین را بیمه و تضمین کرد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین عنوان کرد: زمانی هم که در زمان غیب، ولی فقیه ما یعنی امام (ره) زمام امور را در این مملکت به دست گرفت، کم کم اروپا و امریکا، شیاطین، صهیونیست و منافقین به کمای یاس و ناامیدی و بدبختی رفتند.

عابدینی اضافه کرد: پس از رحلت امام، رهبر فرزانه انقلاب اسلامی زمام امور دین و رهبری مسلمانان جهان و حمایت از مستضعفان عالم را برعهده گرفتند، حال مستکبران خراب شده و سروصداهایی را از خود نشان می‌دهند.

امام جمعه قزوین ابراز کرد: اگر امام و ولایت نباشد دیگر نماز، روزه و حج و سایر اعمال به درد نخواهد خورد و بی‌خاصیت می‌شوند؛ لذا دینی که در آن ولایت نیست، ارزش ندارد و مورد پسند خداوند نیست.

وی افزود: بزرگترین خبر عالم ولایت امیرالمومنین و قیامت است؛ لذا امام حسین(ع) قیام کردند تا چراغ ولایت را در دنیا روشن و زنده و پویا و فعال و آماده کنند و زمینه ساز ظهور امام زمان(عج) شوند.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین یادآورد شد: امام حسین(ع) در اولین سخنرانی که در دشت کربلا داشتند، فرمودند که نمی‌بینید که مردم باطل را می‌بینند اما از آن کنار نمی‌کشند و وارد باطل می‌شوند؟ این موارد درس‌هایی برای زندگی امروز ماست. مبادا سیاهی لشکر باطل شویم و دشمن از ما سوءاستفاده کند.

وی ادامه داد: امام حسین(ع) فرمود: من کشته شدن در راه خدا را جز سعادت نمی‌دانم؛ تحمل نمی‌کنم که با ستمکاران زندگی کنم. مردم برده دنیا هستند و اگر ایمان نیاورند و اهل بیت را درک نکنند، عبید دنیا می‌شوند. لذا خداوند از ما می‌خواهد که بنده خدا باشیم.

عابدینی در پایان عنوان کرد: خداوند می‌فرماید که اگر بنده خدا نشوید بدون شک برده دنیا خواهید شد؛ اگر اسیر محبت پیامبر و آل پیامبر نشوید قطعا اسیر ذلت آمیز اجانب می‌شوید.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1640152
ارسال نظر
نظرات