شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:38 منتشر شده در مورخ: 1399/06/03 شناسه خبر: 1640234
معاون هماهنگ کننده سپاه خراسان شمالی اعلام کرد؛

اهدای ۳۶ میلیارد ریال به نیازمندان در اجرای رزمایش مواسات

اهدای ۳۶ میلیارد ریال به نیازمندان در اجرای رزمایش مواسات
حسین اکبری با اشاره به اینکه در مرحله نخست از فاز دوم رزمایش مواسات در هفته ولایت خدماتی به صورت نقدی، معیشتی، جهیزیه به 50 هزار و 574 خانواده های شناسایی شده ارائه شده است ، گفت: ارزش ریالی کل این خدمات 36 میلیارد و 431 میلیون ریال بوده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سرهنگ حسین اکبری، معاون هماهنگ کننده سپاه حضرت جوادالائمه (ع) خراسان شمالی در گفتگو با خبرنگار عصراترک با اشاره به اینکه مرحله دوم رزمایش مواسات در سه مقطع زمانی آغاز شده است، اظهار داشت: مقطع نخست از فاز دوم رزمایش در هفته ولایت از عید قربان تا غدیر اجرایی شد.

وی با اشاره به اینکه در این مرحله 50 هزار و 574 خانوار در سراسر استان خراسان شمالی از خدمات رزمایش مواسات بهره مند شدند، ادامه داد: این خدمات شامل 467 کارت هدیه، 14 هزار و 291 بسته معیشتی به ارزش ریالی هر بسته دو میلیون و 500 هزار ریال، اهدای 20 سری جهیزیه به ارزش ریالی بین 60 تا 90 میلیون ریال بوده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه جوادالائمه خراسان شمالی اهدای 61 بسته لوازم التحریر، 130 بسته پوشاک و کفش و توزیع 36 هزار و 26 بسته غذای گرم به تعداد اعضای خانوار بین خانواده های شناسایی شده را بخش دیگری از خدمات ارائه شده در مقطع نخست فاز دوم رزمایش مواسات در استان خواند.

سرهنگ اکبری ارزش ریالی مجموع این کمک ها را 36 میلیارد و 431 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: این مبلغ طی خدمات مختلف به خانواده های محروم و آسیب دیده از کرونا هزینه شده است.

این مقام مسئول یادآور شد: دومین مرحله رزمایش مواسات در مرحله دوم از ابتدای ماه محرم آغاز شده است و تا انتهای دهه اول ادامه خواهد داشت.

وی با بیان اینکه باتوجه به شرایط فعلی حاکم بر جامعه  و اینکه در عزاداری های امسال شرایط پخت و پز نذورات و پذیرایی در هیئت ها فراهم نیست، گفت: بر این اساس به همت پایگاه های بسیج، هیئت ها، مداحان، بزرگان مساجد و محلات توجیه شده اند که این نذورات در جهت رفع مشکلات معیشتی خانواده های آسیب دیده از کرونا و نیازمند هزینه شود.

اکبری با اشاره به اینکه جامعه زیادی از اقشار جامعه در جریان کرونا آسیب دیدند، گفت: براساس شناسایی های انجام شده در مرحله نخست رزمایش کمک مومنانه تعداد 75 هزار و 440 خانوار شناسایی شدند که شامل مددجویان کمیته امداد، بهزیستی و سایر افرادی است که در جریان کرونا دچار آسیب شدند.

وی با بیان اینکه تمام سعی بر این بوده است که هیچ خانواده ای از این کمک ها محروم نشود، اظهارکرد: باتوجه به گسترده بودن جامعه هدف احتمال دارد خانواده ای از قلم افتاده باشد.

وی افزود: اطلاع رسانی ها آغاز شده است و هیئت ها و مساجد نیز وظیفه شناسایی افراد محروم محله را عهده دار شده اند که اگر خانواده ای از قلم افتاده باشد در لیست جدید از این کمک ها بهره مند شود.

وی ادامه داد: تاکنون 30 تن برنج به همت خیرین و 11 تن برنج به همت بنیاد علوی، معاونت اجتماعی سپاه پاسداران و بنیاد مستضعفان در دستور توزیع شهرستان ها قرار گرفته است.

این مقام مسئول اظهار داشت: 41 تن برنج از محل کمک خیران، سپاه، بنیاد مستضعفان در بین شهرستان ها توزیع شده است که برای تکمیل بسته، پایگاه های بسیج، هیئت امنای مساجد، هیئت های مذهبی در شهرستان ها همکاری دارند.

اکبری گفت: تمرکز بر این است که این بسته ها تا روز پنج شنبه آماده و در بین خانواده‌ها توزیع شود.

سرهنگ پاسدار اکبری با اشاره به اینکه امسال پیاده روی اربعین برگزار نمی شود، گفت: هر ساله موکب های زیادی از کشور برای ارائه خدمات به زائران پیاده در ایام اربعین حضور پیدا می کنند که بنابر شرایط امسال موکب ها در حال شناسایی نقاط محروم هستند که با حضور در آن مناطق به رفع نیازهای معیشتی مردم بپردازند.
وی گفت: تاکنون سه موکب از تهران برای حضور در خراسان شمالی اعلام آمادگی کرده اند، همچنین موکب های استان نیز با هماهنگی با این موکب ها در ارائه خدمانت حضور خواهند داشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640234
ارسال نظر
نظرات