شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 13:53 منتشر شده در مورخ: 1399/06/03 شناسه خبر: 1640242
ابتکاری جوانان تبریزی؛

حسینیه سیار و عزاداری محله‌ای در تبریز+تصاویر

حسینیه سیار و عزاداری محله‌ای در تبریز+تصاویر
هیئت رزمندگان اسلام در اقدامی ابتکاری حسینه سیار راه اندازی کرده و هر روز در مناطق مختلف تبریز به نوحه خوانی و عزاداری اقدام میکند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، بیماری کرونا، ماه محرم و مراسم عزاداری متفاوتی را در تبریز رقم زده است. برخی از مراسمات عزاداری با تغییر سبک و سیاق همیشگی خود، روال متفاوتی را برای عزاداری انتخاب کرده اند. هیئت رزمندگان اسلام یکی از این هیئات است.

بانیان این هیئت علاوه بر مراسم صبحگاهی خود که در محوطه ارگ تبریز برگزار میشود در ابتکاری جالب، هر روز به خیابان ها رفته و در محلاتی و مجتمع های مسکونی به نوحه خوانی و عزاداری میپردازند.

 

احد صادقی مسئول اجرایی و هماهنگی هیئت رزمندگان اسلام در مصاحبه با خبرنگار آناج در تشریح جزئیات این مراسم می گوید: هیئت رزمندگان اسلام با همکاری بسیج مداحان استان، مراسمی را با عنوان حسینیه سیار در نقاط مختلف تبریز تدارک دیده است. نوحه خوانان تبریزی با حضور در این حسینیه به نقاط مختلف تبریز اعزام میشوند و در آنجا نوحه خوانی و سینه زنی انجام میدهند.

وی می افزاید: این مراسم تا هشتم محرم ادامه دارد و تاکنون بازخوردهای خوبی داشته‌ایم. تاکنون به بیش از 4 منطقه تبریز شامل یاغچیان، باغمیشه، مارالان و ولیعصر رفته این و قرار است این عزاداری ادامه پیدا کند.

صادقی همچنین معتقد است: به دلیل بحث کرونا و محدودیت هایی که داشتهیم سعی شد کاری کنیم تا خانواده‌هایی که حضور در مراسم مذهبی برایشان دشوار است، از این طریق و در فضایی امن از عزاداری دهه اول ماه محرم استفاده کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640242
ارسال نظر
نظرات