شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 14:52 منتشر شده در مورخ: 1399/06/03 شناسه خبر: 1640251
پس از ۳۴ سال غربت؛

تشیبع پیکر شهید قنبری در دستان مردم نهاوند+تصاویر

تشیبع پیکر شهید قنبری در دستان مردم نهاوند+تصاویر
پیکر شهید تازه تفحص شده نهاوندی پس از ۳۴ سال، در زادگاهش روستای بیان، از توابع بخش مرکزی شهرستان نهاوند به خاک سپرده شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ پیکر مطهر شهید علی محمد قنبری پس از دوری ۳۴ ساله روز گذشته وارد نهاوند شد و امروز در روستای بیان از توابع بخش مرکزی شهرستان نهاوند به خاک سپرده شد.

پس از اجرای مراسم نظامی در سپاه نهاوند پیکر پاک شهید به سمت زادگاهش روستای بیان از توابع بخش مرکزی شهرستان نهاوند، تشییع شد تا خانواده این شهید فرزندشان را در آغوش بگیرند.

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی امام جمعه نهاوند در مراسم تشییع این شهید والامقام گفت: شهدا از همه هستی خود گذشتند تا امنیت و آسایش امروز ما را رقم بزنند بنابراین باید همیشه قدردان شهدا باشیم.

وی اظهار داشت: شهید قنبری در ماه محرم شهید و در ماه محرم پیکر مطهرشان بازگشت که این نشان دهنده عشق و ارادت شهدا به امام حسین(ع) است.

امام جمعه نهاوند افزود: شهدا به تاسی از امام حسین(ع) و یاران با وفای ایشان در مقابل ظلم و ستم ایستادند و جاودانه شدند.

وی ادامه داد: امروز هم اگر می خواهیم رستگار شویم باید راه شهدا و امام حسین(ع) را ادامه دهیم و زندگی شهدا را سرلوحه خود قرار دهیم.

پس از اقامه نماز بر پیکر مطهر شهید قنبری با حضور مردم شهید پرور نهاوند مراسم تشییع این شهید بزرگوار برگزار شد.

همچنین شب گذشته مراسم وداع با شهید، با حضور عزاداران حسینی در هیئت های مذهبی نهاوند و با حضور خانواده این شهید برگزار شد.

شهید علی محمد قنبری از شهدای گرانقدر تیپ انصارالحسین(ع) استان همدان بود که در شهریور سال ۶۵ در ماه محرم در جزیره مجنون به شهادت رسید.

پیکر مطهر شهید قنبری پس از ۳۴ سال دوری از زادگاهش به تازگی در عملیات تفحص پیکر مطهر شهدا شناسایی  و در ماه محرم به آغوش خانواده بازگشت.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640251
ارسال نظر
نظرات