شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان زنجان
ساعت: 10:26 منتشر شده در مورخ: 1399/06/04 شناسه خبر: 1640434
مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای زنجان:

اذعان مسئولان آب منطقه ای زنجان به ضد تولید بودن ابلاغیه وزارت نیرو/ ممنوعیت تخصیص آب به واحدهای تولیدی کشاورزی

اذعان مسئولان آب منطقه ای زنجان به ضد تولید بودن ابلاغیه وزارت نیرو/ ممنوعیت تخصیص آب به واحدهای تولیدی کشاورزی
سرمستی مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای زنجان تخصیص آب به واحدهای جدید تولیدی کشاورزی براساس ابلاغیه وزارت نیرو ممنوع است گفت: هر چند که میدانیم این ابلاغیه مخالف تولید است اما به دلیل تاکید وزارت نیرو در استان زنجان نیز اجرا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود سرمستی در گفت‌وگو با خبرنگار موج رسا; با اشاره به اینکه بر اساس دستورالعمل ابلاغ شده تخصیص آب به واحدهای کشاورزی خارج از شهرک های صنعتی ممنوع است اظهار کرد: این ممنوعیت بر اساس دستورالعمل ابلاغیه وزارت نیرو طبق ماده ۲۷ و ۲۸ اجرا می‌شود.

وی خاطر نشان کرد: بر این اساس نمی‌توانیم به واحد های مرغداری، دامداری و سایر واحدهای صنایع تبدیلی خارج از شهرک‌های صنعتی در حوزه کشاورزی تخصیص آب دهیم. 

مدیر دفتر حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه‌ای زنجان عنوان کرد: در این بخشنامه تخصیص آب به مجتمع های زنجیره تولید در حوزه کشاورزی تاکید شده اما تخصیص آب به واحدهای تولیدی کشاورزی که زنجیره تولید ندارند و به صورت مجتمع نیستند ممنوع اعلام شده است. 

وی عنوان کرد: ممنوعیت تخصیص آب به اینگونه واحدهای کشاورزی در استان زنجان از سال گذشته ابلاغ شده و تا به امروز نیز این ابلاغیه در استان زنجان اجرا می‌شود. 

سرمستی با اشاره به اینکه این موضوع در شورای حفاظت از منابع آب استان زنجان نیز مطرح شده است افزود: استاندار زنجان نیز دستور دادند که موضوع به صورت ویژه مورد بررسی قرار بگیرد ولی با این حال دستورالعمل از طرف وزارت نیرو ابلاغ شده و اجرای آن در استان زنجان الزامی است. 

وی خاطر نشان کرد: هر چند که می دانیم این دستورالعمل بازدارنده بوده و مخالف تولید است اما این دستورالعمل از طرف وزارت نیرو ابلاغ شده و لازم‌الاجرا است مگر اینکه اصلاحیه‌ای در خصوص اجرای آن انجام شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640434
ارسال نظر
نظرات