شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 13:34 منتشر شده در مورخ: 1399/06/04 شناسه خبر: 1640611
دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان:

کانون یاری گران زندگی در ۲۰ درصد مدارس لرستان اجرا شد

کانون یاری گران زندگی در ۲۰ درصد مدارس لرستان اجرا شد
آشناگر، دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان گفت: پیشگیری از اعتیاد هدف اصلی اجرای طرح یاریگران زندگی است و سال گذشته این طرح در 20 درصد مدارس استان لرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمود آشناگر در گفت‌وگو با خبرنگار سفیرافلاک اظهار داشت: در راستای پیشگیری از اعتیاد سال گذشته طرحی به نام یاریگران زندگی آغاز شد که در استان لرستان نیز این طرح در ۲۰ درصد مدارس برگزار گردید.

وی افزود: با شیوع کرونا این طرح در مدارس متوقف و در فضای مجازی انجام شد که امسال نیز تلاش می شود مانند سال گذشته این طرح در مدارس اجرا شود.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر استان لرستان تصریح کرد: در راستای اجرای این طرح، ۳۰ خانه ورزش در روستاهای استان لرستان با همکاری ورزش و جوانان و شورای مبارزه با مواد مخدر تجهیز شده که برای هر خانه ورزش در این روستاها ۱۰ میلیون تومان هزینه شده است.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع ۳۰۰ میلیون تومان تجهیزات در خانه های ورزش روستاها هزینه شده تا همه افراد بتوانند از امکانات استفاده کنند.

آشناگر با اشاره به اهداف اجرای این طرح گفت: پیشگیری و کاهش اعتیاد در سنین پایین خصوصا در بین دانش‌آموزان از اهداف این طرح است که در این برنامه دانش آموزان، آموزش های لازم را فرا می گیرند و هر یک به عنوان سفیران مبارزه با مواد مخدر برای پیشگیری از اعتیاد اقدام می نمایند.

وی افزود: ضروری است که خطرات و آسیب های اعتیاد از دوران مدارس برای دانش آموزان بیان شود تا دانش آموزان در این راستا آگاهی لازم را داشته باشند و به این سمت و سو کشیده نشوند.

دبیر شورای مبارزه با مواد مخدر لرستان بیان کرد: از مهمترین اقدامات پیشگیرانه در اعتیاد این است که برای افراد محیط و شرایطی توام با نشاط اجتماعی فراهم شود تا افراد فرصت های فراغت را با برنامه های ورزشی، فرهنگی و علمی و آموزشی پر کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640611
ارسال نظر
نظرات