شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان آذربایجان شرقی
ساعت: 14:53 منتشر شده در مورخ: 1399/06/04 شناسه خبر: 1640628
رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری تبریز مطرح کرد؛

مخالفت یک تفکر با خزانه متمرکز/ ادامه مشکلات کارگران تامین نیرو

مخالفت یک تفکر با خزانه متمرکز/ ادامه مشکلات کارگران تامین نیرو
بهشتی، عضو شورای شهر تبریز با اشاره به تلاش شهرداری برای اجرای خزانه متمرکز گفت: تفکر گذشته‌نگری در شهرداری وجود دارد که به شدت مخالف خزانه متمرکز است اما شهرداری در حال تلاش برای اجرای آن است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آناج، داشتن خزانه‌ای متمرکز برای هدفمند کردن هزینه و درآمد در شهرداری تبریز چند سالی بود که جز خواسته اعضای شورا و حتی برخی مدیران شهرداری تبریز بود. خزانه متمرکز باعث ساماندهی و هدفمند کردن درآمدها و هزینه‌ها می‌شود و بسیاری از مشکلات مالی شهرداری‌های مناطق را می‌تواند حل کند؛ به همین دلیل در بودجه سال 99 این خزانه متمرکز گنجانده شد. با این حال بعد از گذشت شش ماه از سال 99 شهرداری هنوز نتوانسته است خزانه متمرکز را اجرایی کند.

محمدباقر بهشتی، رئیس کمیسیون برنامه و بودجه شهرداری تبریز در گفت‌وگو با آناج در خصوص دلایل اجرایی نشدن خزانه متمرکز گفت: دو اصل اساسی در بودجه سال 99 خزانه متمرکز و سازمان فناوری متمرکز بود. در شهرداری دو نوع تفکر وجود دارد؛ تفکر گذشته‌نگر به شدت مخالف خزانه متمرکز و تفکر آینده‌نگر موافق خزانه متمرکز هستند و این در حالی است که در شهرهایی مانند تهران، مشهد، اصفهان و شیراز خزانه متمرکز اجرا می‌شود.

وی با بیان اینکه شهرداری در حال تلاش برای اجرای خزانه متمرکز است، عنوان کرد: این کار مستلزم سازوکارهایی است که شهرداری در حال اجرای آن است و با اجرای خزانه متمرکز کل درآمدهای شهرداری در تمام مناطق به یک خزانه متمرکز واریز می‌شود و کل هزینه‌ها هم از محل همین خزانه متمرکز تامین می‌شود.

عضو شورای شهر تبریز در پاسخ به این سوال که خزانه متمرکز چه تاثیری بر پرداخت همزمان حقوق کارکنان شهرداری دارد، اظهار داشت: در حال حاضر حقوق تمام کارمندان شهرداری تبریز همزمان پرداخت می‌شود اما کارکنان تامین نیرو و حجمی که با پیمانکاران قرارداد دارند شامل این همزمانی نمی‌شوند و مشکلی هم که وجود دارد درباره کارکنان حجمی و تامین نیرو است.

وی درباره اینکه آیا خزانه متمرکز سال آینده اجرایی می‌شود، یادآور شد: این موضوع در بودجه سال 99 آمده و باید همین امسال هم اجرایی شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640628
ارسال نظر
نظرات