شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 16:03 منتشر شده در مورخ: 1399/06/04 شناسه خبر: 1640638
رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل:

شبکه ملی اطلاعات طرحی برای رهایی از استعمار مجازی/ وزارت ارتباطات تدبیر لازم را داشته باشد

شبکه ملی اطلاعات طرحی برای رهایی از استعمار مجازی/ وزارت ارتباطات تدبیر لازم را داشته باشد
رییس مجمع نمایندگان استان اردبیل گفت: با توجه به اینکه امروز جهان درگیر یک جنگ رسانه ای و فضای مجازی شده است، ضرورت دارد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور تدابیر مناسبی در این خصوص داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت الاسلام سید کاظم موسوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در خصوص تکمیل شبکه ملی اطلاعات، اظهار داشت: فضای مجازی و تکنولوژی، امروز به یک ابزار تعیین کننده تبدیل شده و ما اگر بتوانیم بر این فضا تسلط داشته باشیم،می توانیم بر بسیاری از مشکلات موجود فائق آییم.

وی با تاکید بر تکمیل طرح شبکه ملی اطلاعات، افزود: یکی از مزایای این طرح حذف فرآیند طولانی کاغذبازی در ادارات و تسهیل در فرآیند مجوزگیری است.

نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، گفت: توجه به اینکه امروز جهان درگیر یک جنگ تمام عیار رسانه ای و مجازی شده است، ضرورت دارد که وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور نیز تدابیر مناسبی در این خصوص داشته باشد.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه فضای مجازی به یکی از نیاز های اولیه جامعه شده است، ابراز داشت: برای تسط بر فضا مجازی و رسانه لازم است که زیر ساخت های مورد نیاز برای تکمیل طرح شبکه ملی اطلاعات محیا و این طرح اجرایی شود.

نائب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به اینکه فضای مجازی یک شمشیر دو لبه محسوب می شود، گفت: اگر بتوانیم از این بستر استفاده مطلوب و هدف دار داشته باشیم، می توانیم در اهداف غایی و نهایی موفق باشیم ولی اگر در این فضا استفاده های غیر معقول انجام شود، ابزاری برای سو استفاده دشمن می شود.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1640638
ارسال نظر
نظرات