شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 16:18 منتشر شده در مورخ: 1399/06/04 شناسه خبر: 1640699
مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان:

۱۷۰ بسته لوازم التحریر از سوی اوقاف به دانش اموزان بی بضاعت گیلان اهدا می شود

۱۷۰ بسته لوازم التحریر از سوی اوقاف به دانش اموزان بی بضاعت گیلان اهدا می شود
حجت الاسلام ستار علیزاده گفت: ۱۷۰ بسته لوازم تحریر و کمک آموزشی در قالب اجرای مهر تحصیلی از سوی اداره کل اوقاف گیلان به دانش آموزان کم برخوردار استان اهدا می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از ۸دی، حجت الاسلام ستار علیزاده، مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه همزمان با بازگشایی مدارس طرح مهر تحصیلی در سراسر کشور و گیلان اجرا می‌شود. اظهار کرد: یکی از این طرح‌های اجتماعی سازمان اوقاف اجرای امینانه نیات موقوفات برای تامین کمک هزینه تحصیلی دانش‌آموزان بی‌بضاعت در قالب تهیه لوازم‌التحریر با عنوان طرح مهر تحصیلی است.


وی افزود: طرح مهر تحصیلی هر ساله در آستانه بازگشایی مدارس و با شناسایی دانش‌آموزان بی‌بضاعت از طریق مراجع ذیصلاح مانند آموزش و پرورش، موسسات خیریه و پرورشگاه‌ها و اداره بهزیستی اجرا می‌شود.


علیزاده افزود: در راستای اجرای مهر تحصیلی در سال 99، 170بسته لوازم التحریر و وسایل کمک آموزشی تهیه شده و در اختیار دانش آموزان قرار خواهد گرفت.

وی خاطرنشان ساخت: 60 بسته متعلق به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی و 110 بسته متعلق به دانش‌آموزان دوره متوسطه است.


مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان اظهار داشت: ارزش بسته‌های اهدایی 22 میلیون و 200 هزار تومان است.


وی گفت: این بسته‌ها از محل درآمد موقوفات منطبق با کمک به دانش‌آموزان بی بضاعت در چهار شهرستان رشت، آستانه اشرفیه، صومعه سرا و تالش تهیه شده است.


علیزاده اذعان داشت: موقوفات آقا سید جنید سیاهکوچه، میرمرادی و موقوفه سید جلال الدین اشرف(س) آستانه اشرفیه، ناصرقلی خان امجدالدوله، حاج صالح نویدی و آقا سید ابراهیم گوراب زرمیخ صومعه سرا، اسماعیل گواهی شهرستان تالش و عبدالعلی لنکرانی و ساداتی رشت از جمله موقوفاتی هستند که نیات مرتبط با کمک به دانش‌آموزان بی‌بضاعت دارند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640699
ارسال نظر
نظرات