شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 23:01 منتشر شده در مورخ: 1399/06/04 شناسه خبر: 1640812
همزمان با هفته دولت؛

مجتمع MRI شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اسدآباد افتتاح شد/استفاده مردم از دستگاه تا ۲ هفته دیگر

مجتمع MRI شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی اسدآباد افتتاح شد/استفاده مردم از دستگاه تا ۲ هفته دیگر
همزمان با هفته دولت و در سومین روز از این هفته، فضای ساختمانی استقرار دستگاه MRI افتتاح شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ به مناسبت هفته دولت و در سومین روز از این هفته، عصر امروز با حضور معاون سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار همدان، مسئولان شهرستان اسدآباد پروژه فضای استقرار دستگاه MRI افتتاح شد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد در حاشیه آئین افتتاحیه این پروژه، اظهار کرد: این پروژه در فضای در ۶۰۰ متر مربعی بیمارستان حضرت قائم(عج) در آذرماه سال ۹۸ شروع و در مرداد ماه امسال به پایان رسید.

بهنام رضا مخصوصی گفت: برای ساخت ساختمان دستگاه “ام.ار.آی” و اجرای این پروژه ۱۵ میلیارد ریال اعتبار از محل اعتبارات تملک و دارایی اعتبارات ملی هزینه شده است.

وی با بیان اینکه دستگاه “ام.ار.آی” یک و نیم تسلا GE (جنرال الکتریک) به ارزش ۳۵ میلیارد ریال است، افزود: این دستگاه همه اندام بدن انسان از جمله مغز – گردن- کمر و… را پوشش می‌دهد.

رئیس دانشکده علوم پزشکی اسدآباد با بیان اینکه دستگاه”ام.آر.آی” دارای ۱۶ کانال، ابر رسانا است که کاملاً به روز و تولید سال ۲۰۲۰ است، گفت: نصب مکانیکی این دستگاه انجام شده و در روزهای آینده آهنربا شدن مگنت دستگاه صورت می‌پذیرد که نیاز است برای یکنواخت شدن میدان مغناطیسی تا حدود ۲ هفته صبر کرد و پس از آهنربا شدن مگنت دستگاه عملیات کالیبراسیون دستگاه انجام خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کالیبریشن دستگاه منطبق با چارت جهانی انجام خواهد شد که با تاییدیه کمپانی دستگاه آماده پذیرش بیمار است و این پروسه‌ها در تمام دنیا به صورت یکنواخت طراحی و تعریف شده است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1640812
ارسال نظر
نظرات