شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان لرستان
ساعت: 12:28 منتشر شده در مورخ: 1399/06/05 شناسه خبر: 1641017
با نزدیکی به ماه مهر؛

مانور بازگشایی مدارس در لرستان برگزار شد

مانور بازگشایی مدارس در لرستان برگزار شد
مانور بازگشایی مدارس با حضور مدیرکل آموزش و پرورش استان لرستان برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سفیر افلاک، علیرضا نخعی صبح امروز در مراسم مانور بازگشایی مدارس لرستان ضمن تبریک سال تحصیلی جدید، افزود: در استان لرستان حدود ۳۶۰ هزار دانش آموز در قالب پنج هزار و ۳۰۰ مدرسه دولتی و غیردولتی در حدود ۲۰ هزار کلاس درس فعالیت آموزشی را آغاز خواهند کرد که این تعداد نسبت به سال گذشته حدود ۱۰ هزار دانش آموز بیشتر شده و حدود سه درصد رشد آمار دانش‌آموزی را شاهد هستیم.

وی با اشاره به تدابیر لازم برای بازگشایی مدارس افزود: همه آن چیزی را که برای سلامت دانش آموزان اعم از ایمن سازی محیط مدرسه، ضد عفونی، سلامت محیط فیزیکی مدرسه، تامین ماسک، مواد ضد عفونی کننده و هم از نظر رعایت رفتار مناسبی که باعث ابتلا و شیوع کسی نشود تدابیر لازم صورت گرفته است.

مدیرکل آموزش و پرورش لرستان عنوان کرد: برگزاری مدارس بستگی به اعلام وضعیت کرونا در شهرستانها دارد، در مناطقی که وضعیت آن ها قرمز است کلاس به صورت کاملاً غیر حضوری برگزار و در مناطقی که وضعیت زرد اعلام شود مدارس را حتماً به چند گروه تقسیم خواهیم کرد که تماس فیزیکی بچه ها به حداقل برسد و فاصله ها رعایت شود و در مناطق سفید طبیعتاً کلاسها به صورت حضوری برگزار می شود‌.

وی تصریح کرد: در عین حال در مناطق وضعیت سفید هم مسائل بهداشت رعایت خواهد شد و مراکز بهداشت، دانشگاه علوم پزشکی و آموزش و پرورش نظارت کامل بر این روند خواهند داشت و همه مسائلی که برای سلامت دانش آموزان و برای کیفیت برگزاری کلاس ها لازم بوده پیش بینی شده است.

نخعی خاطرنشان کرد: ساماندهی نیروی انسانی انجام شده و مدارس و معلمان آمادگی کامل را دارند، معلمان هم کلاسهای آموزشی را شرکت کرده‌اند و خانواده ها اطمینان کامل داشته باشند که آموزش و پرورش نهایت سعی خود را خواهد کرد و همه تدابیر را اتخاذ کرده و از خانواده ها هم انتظار می رود که در این راه کمک کنند، ما نمی توانیم آموزش و پرورش و جریان تعلیم و تربیت دانش آموزان را تعطیل کنیم.

وی گفت: خانواده‌ها بدانند آن جایی که احساس کنیم خطری دانش آموزان را تهدید می کند به هیچ وجه کلاس حضوری برگزار نخواهد شد و خانواده‌ها پیام‌های مدارس را به موقع دریافت کنند تا انشاالله یک سال تحصیلی بی خطر و ایمنی برای دانش آموزان داشته باشیم.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1641017
ارسال نظر
نظرات