شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان فارس
ساعت: 16:04 منتشر شده در مورخ: 1399/06/05 شناسه خبر: 1641142
نماینده شیراز:

ستاد ملی مقابله با کرونا ورود مسافران به استان فارس را در ایام تاسوعا و عاشورا ممنوع اعلام کند!

ستاد ملی مقابله با کرونا ورود مسافران به استان فارس را در ایام تاسوعا و عاشورا ممنوع اعلام کند!
ابراهیم عزیزی تاکید کرد: از ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا می‌خواهیم که ورود مسافران و گردشگران به استان فارس را با توجه وضعیت کنونی و هشدار این استان در روزهای تاسوعا و عاشورا ممنوع اعلام کند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم عزیزی، نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار شیرازه با اشاره به این که آسیب‌ها و خطرات سلامتی، اقتصادی و اجتماعی به دنبال شیوع ویروس کرونا همچنان برقرار می باشد، گفت: طی روزهای آینده به دلیل تعطیلاتی که پیش رو داریم خصوصا در روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی و با توجه به شرایط خاصی که در این روزها در این استان وجود دارد،خطر و آسیب این ویروس کرونا و آسیب هایی که به اقشار و گروه‌های مختلف وارد شده، همچنان جدی است.وی ادامه داد: استان فارس از جمله استان‌های جذاب و دیدنی برای گردشگران از نظر مکان‌های گردشگری، تفریحی و زیارتی است که در حال حاضر در وضعیت هشدار قرار دارد و با هجوم آن‌ها به این استان وضعیت خطر ناک و آسیب پذیر را رقم می‌زنند.

نماینده مردم شیراز با تاکید بر حفظ پروتکل های بهداشتی و خودداری از سفر به استان فارس افزود:ضروریست که مردم عزیز رعایت پروتکل های بهداشتی را در نظر داشته باشند و برای حفظ سلامت خود و دیگران هم که شده جوانب احتیاط را رعایت بفرمایند و از سفر به این استان جدا خودداری کنند. عزیزی بیان کرد:ما رعایت موارد بهداشتی و درمانی را در این روزهای حساس یک امر لازم می دانیم و بیش از هر کار دیگری به آن اهمیت می دهیم چرا که اختلال در سلامت جامعه اثرات سوء قابل ملاحظه ای را در مسائل اقتصادی،اجتماعی و حتی سیاسی برجا می گذارد.وی با تاکید بر خودداری مردم از مسافرت به استان های مختلف گفت: ما از مردم انتظار داریم که به مانند روزهای گذشته مثل ایام نوروز که جوانب احتیاط را رعایت کردند، در خانه بمانند و یا این که با حفظ اصول بهداشتی آن هم در مواقع ضروری از خانه خارج شوند.

نماینده مردم شیراز و زرقان ادامه داد: به طور یقین ضروری است که همه افراد از کاسب گرفته تا مردم عادی از مسافرات و حضور در تجمعات و مکان های شلوغ به صورت جدی پرهیز کنند تا همه به نوعی در جهت حفظ سلامت خود، خانواده،دوستان و در نهایت جامعه سهیم باشیم.وی به این که ضروری‌ست که ستاد ملی مقابله با کرونا به طور جدی ورود کند،افزود:همه افراد باید به شدت احساس مسئولیت کنند و از هرگونه اقدامی که موجب تهدید سلامت هر یک از افراد می شود، جلوگیری نمایند.نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: افراد وظیفه دارند که حتی دیگر افرادی که نسبت به این مسائل بی اهمیت، بی تفاوت و یا کم توجه هستند آن ها را ارشاد نماید و خطرات و آسیب های این ویروس را یادآوری کنند چرا که برخی افراد بدون توجه به موقعیت پیش رو فرصت را مناسب می بینند که برای تفریح، دید وبازدید یا مراسم عزاداری از شهرهای مختلف به سمت شمال یا جنوب کشور حرکت کنند اما لازم است که مسائل شیوع بیماری کرونا را در استان های گردشگر پذیر خصوصا استان فارس جدی بگیرند چرا که این استان در وضعیت هشدار به سمت قرمز است.

وی با بیان این که کلانشهر شیراز در موقعیت های مناسب تری میزبان عزیزان خواهد بود، گفت: هرچند که استان فارس خصوصا شیراز از دیرباز پذیرای مهمانان و گردشگران عزیز در سطح کشور و خارج از آن بوده اما در این روزهای خطرناک از پذیرش مهمانان خودداری می کند تا در جهت حفظ سلامت جامعه مفید واقع شود.نماینده مردم شیراز بیان کرد:تاکید ما به ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا این است که از ورود گردشگران به این استان جلوگیری کند و مسافران و گردشگران را برای پیشگیری از شیوع این بیماری بر ماندن در محل زندگی خودشان تشویق کند، از این رو لازم است که مردم روستا و شهر در محل زندگی خود به مراسم عزاداری اکتفا کنند و از حرکت به سمت خارج از محل زندگی به شدت خودداری فرمایند.

عزیزی به اهمیت نقش رسانه ها خصوصا ستاد ملی مبارزه با ویروس کرونا در آگاهی بخشی به افراد افزود:در این راستا لازم است که این ستاد بیش از گذشته تلاش کند و نسبت به افراد بی توجه و بی تفاوت برخورد قانونی نماید.البته رسانه ها نیز می توانند جهت فرهنگ سازی در این زمینه کوشش کنند تا مردم را نسبت به آسیب‌های این ویروس منحوس آگاه نمایند.وی بیان کرد:طبق فرمایشات مقام معظم رهبری می بایست توصیه‌های ستاد مقابله با بیماری کرونا را جدی بگیریم و همه ما برای در دستیابی به این اهداف کوشا باشیم.

نماینده مردم شیراز در مجلس گفت: مردم عزیز ما نسبت به این موضوع باید توجه داشته باشند که کادر درمان و پزشکی بیش از همیشه خسته شده و نیاز دارند که ما آن ها را در این مسیر همراهی کنیم، بر این اساس ضروری است که در حمایت از کادر درمان و پزشکی از مسافرت از خارج از شهر و استان خود،ترددها، دید و بازدیدهای غیرضروری و همینطور حضور در تجمعات و مکان های شلوغ خودداری کنیم.عزیزی بیان کرد: استان فارس جزو استان های در وضعیت قرمز‌ به شمار می رود و لازم است که گردشگران و مسافران از ورود به این استان به طور جدی به جز در مواقع ضروری خودداری کنند چرا که استان فارس مستعد این می باشد که با هجوم مسافران در وضعیت حاد و خطرناکی قرار بگیرد و همگان را دچار آسیب های جبران ناپذیری نماید.

وی در پایان از ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا خواست: با توجه به فرمایشان مقام معظم رهبری از این ستاد خواستاریم که هرچه سریع تر جهت جلوگیری از ورود مسافران به استان فارس خصوصا در روزهای تاسوعا و عاشور اقدام کنند و برنامه های لازم را به اجرا برسانند.چرا که از زمان هشدار تا خط قرمز این استان فاصله چندانی نیست و لازم است که همشهریان و هم وطنان عزیز به طور جدی از ورود به این استان خودداری کنند و سفر به استان فارس را به زمان دیگری موکول نمایند.

گقتنی است، پیش از این استان مازندران نیز از ستاد ملی مقابله با کرونا جهت جلوگیری از ورود گردشگران و مسافران به این استان در روزها تاسوعا و عاشور و ممنوعیت ورود به استان مازندران را اعلام کرده بود. پس از انتقال ویروس کرونا به ایران، مردم مسئله کرونا را جدی گرفتند. آنها به شدت نکات بهداشتی را رعایت می‌کردند و این امر باعث شد تا در خرداد ماه بتوانیم ویروس را تا حد قابل قبولی مهار کنیم.اما ساده انگاری عده‌ای باعث شد تا چرخه کرونا دوباره فعال شود. سفرهای تفریحی نیمه خرداد آغازی بود بر شیوع گسترده‌تر کرونا در کشور. در حالی که میزان مرگ ناشی از کرونا در کشور به روزی ۳۰ نفر نیز رسیده بود دقیقاً ۴ هفته پس از این سفرها دوباره تعداد فوتی‌ها بالا رفت.

اینک نیز پس از عبور از شرایط بحرانی کرونا به طوری که متأسفانه روزانه بیش از ۲۰۰ هموطن را از دست می‌دادیم، به اندکی تعادل رسیده‌ایم. تعادلی که در صورت عدم رعایت مسائل بهداشتی بار دیگر بر هم می‌خورد و دودش بر چشم همه ملت می‌رود.این نگرانی در آستانه روزهای تعطیل بیشتر می‌شود. تجربه نشان داده عده‌ای از هر فرصتی استفاده می‌کنند تا به سفر بروند و روحیه‌ای عوض کنند؛ نه به شلوغی جاده‌ها کار دارند و نه به شیوع کرونا؛ مهم صرفاً تفریح است؛ به هر قیمتی.اینک در آستانه یک تعطیلات دیگر هستیم. تعطیلاتی که اگر توصیه‌های بهداشتی را زیر پا بگذاریم و به سفر برویم، باید ماه آینده با آمار خیره کننده فوتی‌های ناشی از کرونا مواجه شویم

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1641142
ارسال نظر
نظرات