شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 18:35 منتشر شده در مورخ: 1399/06/05 شناسه خبر: 1641171
رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان قزوین:

۷۵ درصد دانش آموختگان علمی کاربردی مشغول به کار هستند

۷۵ درصد دانش آموختگان علمی کاربردی مشغول به کار هستند
علی فتح طاهری،رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان قزوین گفت: حدود ۷۵ درصد از دانش آموختگان دانشگاه‌های علمی کاربردی مشغول به کار هستند و حدود بیش از ۴۰ درصد آن‌ها در حیطه شغلی رشته تحصیلی خود فعالیت می‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  صبح قزوین، علی فتح طاهری امروز(چهارشنبه) در نشست خبری با اصحاب رسانه که در دانشگاه علمی و کاربردی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در استان قزوین در جهات مختلف قابلیت‌ها و توانمندی‌های زیادی وجود دارد, چراکه این استان مرکز صنعت، کشاورزی، هنر و گردشگری است.

وی افزود: با توجه به این ظرفیت‌های موجود، وضعیت مراکز در حوزه صنعت مطلوب است؛ اما در حوزه هنر، گردشگری و کشاورزی به نظر می‌رسد مراکز علمی و کاربردی استان به قدر کافی نیست.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان قزوین گفت: حدود 75 درصد از دانش آموختگان دانشگاه‌های علمی کاربردی مشغول به کار هستند و حدود بیش از 40 درصد آن‌ها در حیطه شغلی رشته تحصیلی خود فعالیت می‌کنند.

مرکز نوآوری نیروی محرکه در استان راه‌اندازی می‌شود

طاهری با اشاره به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با دستگاه‌های مختلف انجام شده، تاکید کرد: پیش از این دانشگاه با آموزش و پرورش و شرکت شهرک‌ها تفاهم‌نامه همکاری منعقد کرده و اخیرا هم یک تفاهم‌نامه با پارک علم و فناوری امضا شده است.

این مقام مسئول گفت: در قالب این تفاهم‌نامه‌ای که در سفر اخیر دکتر ستاری به قزوین منعقد شده یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان برای مرکز نوآوری گیربکس نیروی محرکه تخصیص یافت و این مرکز می‌تواند به عنوان یک مرکز نوآور در سطح استان و کشور مطرح شود.

وی اضافه کرد: کارهای مقدماتی و مطالعاتی مرکز نوآوری گیربکس انجام شده و امیدواریم تا پایان امسال بتوانیم آن را افتتاح کنیم.

رئیس دانشگاه علمی و کاربردی استان قزوین بیان کرد: در 73 رشته کاردانی و 48 رشته کارشناسی دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشجو می‌پذیرد و در مجموع 131 کد رشته داریم.

طاهری در پایان گفت: در رشته‌های خدماتی 41/3 درصد، در صنعت 46/2 درصد، هنر 9 درصد و کشاورزی 3/3 درصد پذیرش دانشجو خواهیم داشت.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1641171
ارسال نظر
نظرات