شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 11:48 منتشر شده در مورخ: 1399/06/06 شناسه خبر: 1641354
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

وضعیت قرمز در استان قزوین حکم‌فرماست/ سفر کردن از راه‌های اصلی انتقال سریع ویروس کروناست

وضعیت قرمز در استان قزوین حکم‌فرماست/ سفر کردن از راه‌های اصلی انتقال سریع ویروس کروناست
پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین گفت: وضعیت قرمز در استان قزوین حکم‌فرماست و از مردم خواهش ‌می‌کنیم که به مسافرت نروند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین با تاکید بر رعایت نکات بهداشتی برای جلوگیری از انتقال ویروس کرونا اظهار کرد: سفر کردن و حضور در اجتماعات از راه‌های اصلی انتقال سریع ویروس کروناست و قطعاً منصرف شدن از سفر یکی از راه‌های قطع زنجیره انتقال است.

وی افزود: سفر هوایی، ریلی و خودروئی هیچ فرقی با هم نمی‌کند؛ زیرا در مسافرت معمولا تغییر آب و هوا و خستگی موجب ضعف سیستم ایمنی بدن می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه اذعان کرد: استفاده از سرویس‌های بهداشتی در بین راه، پمپ بنزین‌ها، رستوران‌ها، مراکز خرید و حتی فضای بسته خودروها در حمل و نقل عمومی و خصوصی می‌تواند باعث افزایش میزان انتقال کرونا شود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: در استان قزوین در برخی از شهرستان‌ها و مناطق روستایی فعلاً وضعیت مناسب است، اما متاسفانه سفر افراد از شهرها و استان‌های مجاور و سایر استان‌ها می‌تواند آلودگی را به شدت در این نواحی افزایش دهد.

وی عنوان کرد: وضعیت قرمز در استان قزوین حکمفرماست و از مردم خواهش ‌می‌کنیم که به مسافرت نروند.

نامدار در پایان گفت: وضعیت امروز استان قزوین مثل روزهای پیش است و تغییری در شرایط استان ایجاد نشده است.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1641354
ارسال نظر
نظرات