شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:52 منتشر شده در مورخ: 1399/06/06 شناسه خبر: 1641463

انهدام شبکه بزرگ جعل مدارک تحصیلی در کشور

انهدام شبکه بزرگ جعل مدارک تحصیلی در کشور
جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ از انهدام شبکه بزرگ جعل مدارک تحصیلی در کشور خبر داد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سردار حمید هداوند با اعلام خبر انهدام شبکه بزرگ جعل مدارک تحصیلی در کشور، در تشریح جزئیات این خبر اعلام کرد: مأموران مرکز عملیات پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ با اشرافیت بالای خود و در پی یک کار دقیق علمی و پلیسی از فعالیت شبکه بزرگ جعل مدارک تحصیلی در تهران و تعدادی از استانهای مرکزی کشور مطلع و بلافاصله تحقیقات در این زمینه را در دستور کار خود قرار دادند.

 
جانشین فرمانده انتظامی  تهران بزرگ با بیان اینکه جاعلان در زمینه مدرک دیپلم، لیسانس، فوق لیسانس، دکترا، پزشکی، دندانپزشکی و طب سنتی فعال بودند، افزود: سرانجام با تلاش شبانه‌روزی مأموران، مخفیگاه این باند در یکی از مناطق شرقی شهر تهران شناسایی و در یک عملیات ضربتی پنج نفر از اعضای اصلی آن دستگیر شدند.
 
وی خاطرنشان کرد: در بازرسی از مخفیگاه متهمان 46 عدد مهر، هولوگرامهای دانشگاهی، برگه‌های خام مدارک تحصیلی آماده تحویل، پرینتر، لپ‌تاپ، فلش مموری و حدود 200 مدرک خام جعل شده کشف شد.
 
این مقام انتظامی از شناسایی دفتر این جاعلان در دو نقطه از استان تهران و همچنین دفاتر آنها در استانهای اصفهان، البرز، فارس و قم خبر داد و گفت: با هماهنگی مقام قضائی اقدامات لازم نسبت به بسته شدن این دفاتر انجام گرفته است.
 
هداوند تصریح کرد: تاکنون بیش از سه همدست و دلالان مرتبط با این باند دستگیر شده و تلاشها برای دستگیری سایر افراد مرتبط با باند مذکور نیز همچنان در دستور کار مأموران پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ است.
 
جانشین فرمانده انتظامی  تهران بزرگ از شناسایی و احضار تعدادی از شاکیان و افرادی که مدارک تحصیلی، پزشکی و طب سنتی جعلی خود را از این باند دریافت کرده بودند، خبر داد و گفت: با بررسی‌های به عمل آمده مشخص شد متهمان از این طریق توانسته بودند در مجموع چندین میلیارد ریال درآمد کسب کنند.
 
وی با هشدار به استفاده‌کنندگان از اسناد جعلی گفت: افرادی که از اسناد و مدارک جعلی استفاده می‌کنند برابر قانون مجرم بوده و تحت تعقیب کیفری قرار می‌گیرند.
 
این مقام انتظامی با بیان اینکه قانون مجازات سختی را برای افرادی که از مدارک و اسناد جعلی استفاده می‌کنند، در نظر گرفته، اظهار کرد: ممکن است افرادی عنوان کنند که قادر هستند مدارک جعلی معتبر را تهیه کنند اما شهروندان باید هوشیار بوده و فریب این افراد را نخورند و سعی کنند مدارک خود را از مراجع ذیصلاح تهیه کرده و مطمئن باشند هیچ فرد واسطه‌گری نیز نمی‌تواند مدارک معتبر را برای آنها تهیه کند.
https://www.dana.ir/1641463
ارسال نظر
نظرات