شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 20:25 منتشر شده در مورخ: 1399/06/06 شناسه خبر: 1641487
معاون وزیر بهداشت:

ورودی مبتلایان کرونا به بیمارستان‌ها ۷ تا ۱۰ درصد کاهش می‌یابد

ورودی مبتلایان کرونا به بیمارستان‌ها ۷ تا ۱۰ درصد کاهش می‌یابد
گروه استان‌ها- معاون بهداشت وزارت بهداشت از سیر نزولی بیماران کرونایی خبر داد و گفت: با سیر نزولی این بیماری تا دو هفته آینده ۷ تا ۱۰ درصد ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها کاهش می‌یابد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ علیرضا رئیسی بعدازظهر امروز در نشست ستاد کرونا استان بوشهر با بیان اینکه "وضعیت استان بوشهر  در عرصه کووید 19 مطلوب‌تر  از دیگر نقاط کشور است" اظهار داشت: وضعیت این استان تا شرایط عادی فاصله دارد ولی اقدامات خوبی در مقابله با ویروس کرونا انجام شده است.

 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با بیان اینکه "با یک تیم کامل از همه بیمارستان‌ها و آزمایشگاه‌های استان بوشهر  بازدید شد" گفت: وضعیت استان بوشهر در مقابله با بیماری کرونا مطلوب است ولی در سطح کشور و این استان در 6 ماه گذشته پزشکان و کادر درمانی از جان مایه گذاشتند و برخی هم شهید شدند.
 
وی با بیان اینکه "در جهان 24.3 میلیون نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند" خاطرنشان کرد: در این راستا تاکنون مرگ 830 هزار نفر در جهان ثبت شده است.
 
رئیسی با بیان اینکه "آمریکا، برزیل و هندوستان دارای شیب تند بیماری کرونا است" تصریح  کرد: تاکنون 6.5 میلیون نفر در آمریکا به بیماری کووید 19 مبتلا شده‌اند و شیب  ابتلا به این بیماری در برزیل و هندوستان افزایش یافته و در مجموع 60 درصد کل مبتلایان به کرونا  جهان در این سه کشور وجود دارد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به اینکه روزانه 240 هزار نفر در جهان با این بیماری درگیر می‌شوند خاطر نشان کرد: 160 هزار تا 170 نفرشان در سه کشور آمریکا، برزیل و هندوستان است.
 
رئیسی، با بیان اینکه تاکنون در ایران 365 هزار نفر به بیماری کرونا مبتلا شده‌اند افزود: متاسفانه تاکنون 21 هزار نفر جان خود را به سبب بیماری کووید 19 از دست داده‌اند.
 
وی، با بیان اینکه "استان بوشهر در سه ماه نخست شیوع بیماری کرونا وضعیت سفید داشت" گفت: پیک این بیماری در استان بوشهر از اواسط خرداد ماه آغاز شد که امید می‌رود این وضعیت بهبود یابد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی به میزان بستری بیماران کرونایی در بخش آی.سی.یو پرداخت و تصریح کرد: در استان بوشهر 10 هزار و 300 نفر به بیماری کرونا ابتلا شده‌اند که 451 فوت کرده‌اند و  میانگین بستری این بیماری در بخش آی.سی.یو 5 درصد است که این رقم در کشور بین 8 تا 10 درصد است.
 
رئیسی از اجرای مرحله سوم غربالگری خبر داد و بیان کرد: در مرحله نخست  78 میلیون نفر و مرحله دوم 41 میلیون نفر افراد بالای 15 سال غربالگری شده‌اند و مرحله سوم غربالگری با هدف پیشگیری به ابتلا  کرونا افرادی که دارای بیماری غیرواگیر هستند اجرا می‌شود.
 
وی،  نقش مردم در کاهش بیماری کرونا بسیار مهم دانست و افزود: زمانی حضور مردم در محافل و اجتماعات بدون رعایت پروتکل بهداشتی بیشتر می‌شودبیماری کرونا افزایش می‌یابد و این نشان می‌دهد که حضور مردم بدون رعایت پروتکل بهداشتی ارتباط مستقیمی با افزایش میزان بیماری دارد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر همکاری همه بیمارستان‌های استان بوشهر در عرصه مقابله با بیماری کرونا افزود: باید برنامه‌ریزی لازم شود تا همه بیمارستان‌های غیر دولتی و سایر نهادها و ارگان‌ها در عرصه رسیدگی به بیماران کرونایی فعال شوند.
 
رئیسی از تامین دستگاه اکسیژن‌ساز بیمارستان‌های استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: بیمارستان شهید گنجی دشتستان نیاز به توسعه در بخش اورژانس دارد که در این راستا کمک‌های لازم ارائه می‌شود.
 
وی، بر تامین افزایش کیت‌های آزمایشگاهی، سی تی اسکن بیمارستان برازجان، افزایش تهویه مراکز درمانی استان تاکید و از خدمات  استاندار، مسئولان دستگاه‌های اجرایی از جمله تبلیغات اسلامی، کادر درمانی و صدا و سیما قدردانی کرد.
 
معاون بهداشت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خدمات سازمان تبلیغات اسلامی در عرصه مقابله با کرونا را ستود و گفت: بهترین پروتکل‌ها در نمازجمعه‌ها مورد توجه قرار گرفت و هیئت‌های مذهبی همراهی خوبی با ستاد ملی مقابله با کرونا دارند که جای قدردانی دارد.
 
رئیسی با بیان اینکه نگرانی‌هایی در رابطه با افزایش  سفرها وجود دارد خاطر نشان کرد: با بررسی انجام شده مسافرت‌ها به شمال افزایش یافته و دیروز جاده شمال پرترافیک بود و این در حالی است که مازندران یکی از کانون‌های آلوده در انتشار کرونا است که پس از برگشت مسافران به تهران مرکز پخش ویروس به سراسر کشور می‌شوند.
 
وی از سیر نزولی بیماران کرونایی خبر داد و گفت: با سیر نزولی این بیماری تا دو هفته آینده  7 تا 10 درصد ورودی بیماران کرونایی به بیمارستان‌ها کاهش می‌یابد.
 
انتهای پیام
https://www.dana.ir/1641487
ارسال نظر
نظرات