شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:10 منتشر شده در مورخ: 1399/06/07 شناسه خبر: 1641633
با پیگیری مسئولان قزوین از نوبخت اجرایی شد؛

پرداخت مطالبات کارگران کنتورسازی و بازگشت به کار کارکنان عوارضی قزوین

پرداخت مطالبات کارگران کنتورسازی و بازگشت به کار کارکنان عوارضی قزوین
با پیگیری مسئولان استان قزوین از نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور، پرداخت مطالبات کارگران کنتورسازی و بازگشت به کار کارکنان عوارضی قزوین اجرایی شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛  به نقل از صبح قزوین؛ سفر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان قزوین همزمان با هفته دولت، موجب شد تا با پیگیری مجدانه فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین در استان و مسئولان استانی، کارگران کنتورسازی و پرسنل عوارضی پس از مدت‌ها بلاتکلیفی خبرهای خوشی را بشنوند و بارقه امیدی در دل آنها زنده شود.

خبری که از پرداخت مطالبات معوقه کارگران کنتورسازی پس از مدتها و بازگشت به کار کارکنان عوارضی پس از حدود یکسال سرگردانی حکایت داشت.

به دنبال سفر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه به استان قزوین و اجتماع کارگران کنتورسازی برای توجه جدی به مشکلات این کارخانه و کارگران آن، فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز ضمن تاکید بر لزوم توجه به مطالبات کارگران و احیای کنتورسازی، از نوبخت خواستار دایر شدن نشستی جهت بررسی جدی مشکلات کنتورسازی و راه‌های ورود جدی دولت برای حل این مشکلات و پرداخت مطالبات کارگران شد.

 

این پیشنهاد مورد پذیرش قرار گرفت و در نشستی که با حضور رئیس سازمان برنامه و بودجه، استاندار قزوین، فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین در مجلس، نمایندگان دادگستری و نمایندگان کارگران برگزار شد، مقرر شد 15 میلیارد تومان از مالیات شرکت کنتورسازی از خزانه کشور برگشت داده و به تسویه مطالبات کارگران و دیون دیگر شرکت اختصاص پیدا کند که خوشبختانه صبح امروز این مهم انجام شد.

محمدبیگی پیش از این در چندین جلسه جداگانه با حضور نمایندگان کارگران کنتورسازی، استاندار قزوین و مسئولان دادگستری استان پیگیر حل مشکلات کنتورسازی شده بود.

از سوی دیگر الکترونیکی شدن عوارضی‌ها طی دوسال اخیر بهانه‌ای بود تا کارکنان عوارضی‌های استان قزوین بیکار شوند.

فروردین سال جاری بود که ۵۰ نفر از این کارکنان با پیامک معرفی به بیمه بیکاری روبرو شدند و در واقع آنها به صورت محترمانه از کار خود اخراج شدند.

 

طی پنج ماه گذشته این کارکنان معترض با برگزاری تجمعات مکرر مقابل استانداری قزوین، اداره کل راه و شهرسازی قزوین، وزارت راه و شهرسازی و راهداری مطالبات خود را پیگیری کردند تا اینکه روز گذشته پیگیری مسئولان به سرانجام رسید و استاندار قزوین از بازگشت به کار پرسنل عوارضی خبر داد.

استاندار قزوین اظهار کرد: دومین اقدام انجام شده در سفر نوبخت به قزوین، برگشت به کار ۵۰ نفر از پرسنل عوارضی بود که مدت یکسال سرگردان بودند.

وی افزود: مبلغ سه میلیارد تومان آقای نوبخت پرداخت کردند که کارکنان عوارضی سر کار برگردند و بتوانند در محل کاری که راهداری برای آنها تنظیم می‌کند مشغول به کار شوند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1641633
ارسال نظر
نظرات