شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان اردبیل
ساعت: 17:17 منتشر شده در مورخ: 1399/06/08 شناسه خبر: 1641859
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی:

نفوذ بصیرت، از جلوه های ایمان حضرت عباس(ع) است

نفوذ بصیرت، از جلوه های ایمان حضرت عباس(ع) است
حجت‌الاسلام قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی به نفوذ بصیرت در حضرت عباس(ع) اشاره کرد و گفت: امروز ندای هل من ناصر سید الشهدا(ع) بزرگترین یارگیری عالم برای اهل حق است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از سبلان‌ما، حجت‌الاسلام محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی بعد از ظهر امروز در اجتماع حسینیان اردبیل که همزمان با تاسوعای حسینی در محوطه شهید گاه مجموعه شیخ صفی الدین اردبیلی با رعایت پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار شد به تبیین اوصاف و ویژگی های قمر بنی هاشم حضرت عباس(ع) پرداخت و گفت: نفوذ بصیرت در وجود نازنین حضرت عباس(ع) از مهمترین ویژگی های علمدار سیدالشهدا است.

وی با بیان اینکه حضرت عباس(ع) ایمان مستحکم داشت، گفت: ایشان اهل مجاهده فی سبیل الله بود چراکه حضور در معیت امام حسین(ع) از وی وجوی متفاوت ساخته بود.

لزوم رمزگشایی از جلالت و منزلت حضرت عباس(ع)

حجت الاسلام قمی خواستار رمزگشایی از جلالت و منزلت حضرت عباس(ع) شد و گفت: پژوهشگران باید اسرار وجودی حضرت عباس(ع) را در لابه‌لای تاریخ جستجو کنند تا بتوانند گوشه هایی از عظمت روحی علمدار سیدالشهدا(ع) را به تصویر بکشند.

وی در ادامه سخنان خود به تبیین مفهوم جمله معروف حاج قاسم سلیمانی فرمانده جبهه مقاومت پرداخت و گفت: به واقع که ملت ایران، ملت امام حسین(ع) هستند چرا که فقط به «سلم لمن سالمکم» اکتفا نکردند و با جاری کردن محبت امام حسین(ع) در تمام وجود خود، فراتر از مرزهای کشور به مبارزه با ظالمان و مستکبران پرداختند.

حجت الاسلام قمی به تاثیر محبت امام حسین(ع) در انسان ها اشاره کرد و گفت: محبت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) یکی از مهمترین ادله ایمان محکم قمر بنی هاشم(ع) است.

وی به مراتب ایمان اشاره کرد و گفت: حضرت عباس(ع) به قدر و مرتبه ای از ایمان دست یافت که همه شهدا به مقام حضرت عباس(ع) غبطه می خوردند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی با بیان اینکه ایمان گره گشایی می کند خاطر نشان کرد: ایمان هر کس قوی تر باشد، بهرمندی اش از سعادت نیز بیشتر می شود.

وی با بیان اینکه عبادت حضرت عباس(ع) زبانزد خاص و عام است، گفت: هر کس  از ایمان مستحکم برخوردار باشد عزتمند و سعادتمند خواهد شد.

حجت الاسلام قمی به نقشه های شوم استکبار روی جوانان کشور اشاره کرد و گفت: امروز اتاق فکر دشمن در صدد است تا جوانان ما را از دست یابی به مراتب ایمان دور کند بنابراین ما باید در راستای تقویت ایمان در جوانان کشور بیش از پیش بکوشیم.

روضه های حضرت سید الشهدا(ع)، مهمترین راه استحکام ایمان در مردم است

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از روضه های حضرت سید الشهدا(ع) به عنوان مهمترین راه استحکام ایمان در مردم نام برد و گفت: آرامش و امنیت در چهره مومنین بیانگر ایمان و اخلاص انها است.

وی به جلوه های ایمان حضرت زینب کبری(س) در واقعه عاشورا اشاره کرد و گفت: روز عاشورا پر از رشادت هایی است که از ایمان به خداوند متعال برگرفته است.

حجت الاسلام قمی به آب نخوردن حضرت عباس (ع) نیز اشاره کرد و گفت: این موضوع نیز در کنار پاسخ رد به امان نامه اشقیا، برگرفته از ایمان مستحکم حضرت عباس(ع) است.

وی با بیان اینکه نفوذ بصیرت در وجود حضرت عباس(ع) از جمله مهمترین و بارزترین ویژگی های حضرت است، تصریح کرد: نفوذ بصیرت در وجود حضرت عباس(ع) در واقع جلوه ای جلوه های ایمان در قمر بنی هاشم است.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی در پایان سخنان خود به قیام امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: امام خمینی(ره) نیز اهل نفوذ بصیرت بود چراکه شاگرد مکتب عاشورا بود و توانست به برکت فرهنگ عاشورا  علاوه بر ایران، جهان را زیر و رو کند.

وی به مدیریت رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: مردان الهی از قدرت بالای ایمان برخوردارند چراکه به خوبی می توانند با نفوذ بصیرت خود توطئه ها را خنثی  و کشور را در تلاطم امواج خروشان به درستی هدایت کنند.

حجت الاسلام قمی به ندای هل من ناصر امام حسین(ع) در عصر حاضر نیز اشاره کرد و گفت: امروز ندای هل من ناصر سید الشهدا(ع) بزرگترین یارگیری عالم برای اهل حق است.

وی به شهادت حاج قاسم سلیمانی نیز اشاره کرد و گفت: حاج قاسم سلیمانی نفوذ بصیرت خود را نیز از مولایش قمربنی هاشم الگوگرفته بود که توانست تا آخرین لحظه عمرش ولایتمدارانه برای اسلام و کشور افتخار آفرینی کند.

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی از مردم خواست تا با تقویت نفوذ بصیرت در خود علاوه بر خنثی کردن توطئه های دشمنان، زمینه های استحکام ایمان را در خود فراهم کنند تا با رسیدن به مرانب بالای ایمان به سعادت برسند.

انتها پیام/ج

https://www.dana.ir/1641859
ارسال نظر
نظرات