شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/06/09 شناسه خبر: 1641965
نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی :

مردم خراسان شمالی با پیروی از فرمایشات رهبری در محرم امسال شکوه آفریدند

مردم خراسان شمالی با پیروی از فرمایشات رهبری در محرم امسال شکوه آفریدند
حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی گفت: جلوه حسینی امسال با شیوه هایی نو در تمام نقاط کشور و خراسان شمالی نمایان شد و با پیروی از بیانات مقام معظم رهبری و رعایت اصول بهداشتی مردم عزاداری را ترک نکردند و شکوه آفریدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی، نماینده ولی فقیه خراسان شمالی ظهر امروز در مراسم سوگواری اباعبدالله الحسین(ع)  در محل حرم سید عباس ابن موسی بن جعفر در جمع عزاداران بجنوردی با اشاره به اینکه عاشورا هر سال تازه و زنده است، اظهار داشت: امام حسین (ع) حجت موجه است، کسب کمال و جلال کرده و براساس احادیث قرآن  کسی که به این مقام برسد ماندگار خواهد شد.

 

وی با بیان اینکه امام حسین (ع) حجت الله است، ادامه داد: براین اساس اگر همه عالم از بین رود حجت خدا باقی است و با گذر زمان بر چهره آنها غبار قدمت نمی نشیند بلکه نام و‌یادشان زنده کننده دلهاست.

 

حجت الاسلام یعقوبی اضافه کرد: عزاداری های امسال با توجه به شرایطی که بیماری کرونا ایجاد کرده است، متفاوت تر از هر ساله برگزار شد.

 

نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی افزود: جلوه حسینی امسال با شیوه هایی نو در تمام نقاط کشور و خراسان شمالی نمایان شد و با پیروی از بیانات مقام معظم رهبری و رعایت اصول بهداشتی مردم عزاداری را ترک نکردند و شکوه آفریدند.

 

وی با بیان اینکه ملت ما به بلوغ رسیده اند و با یک اشاره رهبر راه را پیدا می کنند، یادآور شد: درود بر ملتی که در عزاداری دهه اول محرم امسال روضه های خانگی به پا کردند و به اطاعت از فرمایشات رهبری مراسمات را با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در فضای باز برگزار کردند.

 

حجت الاسلام یعقوبی خاطرنشان کرد: ملت صبور و حسینی خراسان شمالی همه سختی ها را تاب آوری کردند و رهنمود های رهبر ی را اجرا کردند و با نظم و رعایت ها از نعمت شب قدر و محرم امسال محروم نشدیم.

 

وی نماز ظهر عاشورا را نماد این روز قلمداد کرد و گفت: امام حسین (ع) زیر تیر بار دشمن نماز را قضا نکرد تا دو پیام اصل نماز و نماز اول وقت را نهادینه کند تا درسی ابدی برای بشریت باشد.

 

 

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1641965
ارسال نظر
نظرات