شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:40 منتشر شده در مورخ: 1399/06/09 شناسه خبر: 1642001
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین:

۲۹۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند/ افزایش بیماران بدحال در قزوین

۲۹۵ بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها بستری هستند/ افزایش بیماران بدحال در قزوین
پیمان نامدار، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی قزوین گفت: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سطح استان بستری شدند و مجموع بیماران به ۲۹۵ نفر رسیده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پیمان نامدار در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، با اشاره به وضعیت استان به لحاظ شیوع بیماری کرونا اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۴۶ بیمار جدید مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های سطح استان بستری شدند و مجموع بیماران به ۲۹۵ نفر رسیده است.

وی افزود: مسافرت‌هایی که در چند روز گذشته انجام شده زنگ خطری است که می‌تواند موج دوم بیماری در استان را تشدید کند و ما وارد شرایط بدتری شویم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین تصریح کرد: به نظر می‌رسد رفتار ویروس کرونا به شکلی بوده که در یک ماه گذشته بیماران بد‌حال بیشتری در استان داشتیم، به طوریکه اکنون ۶۴ بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و در ۲۴ ساعت گذشته متاسفانه ۳ نفر از هم‌وطنان ما فوت کردند.

بیشتر مراجعان به مراکز درمانی از ماسک استفاده می‌کنند

این مقام مسئول بیان کرد: از عزاداران حسینی تقاضا داریم که به هنگام شرکت در مراسم عزاداری، پروتکل‌های بهداشتی را جدی گرفته و در فضای باز بنشینند و ضمن استفاده از ماسک، فاصله‌گذاری اجتماعی را نیز رعایت کنند تا بتوانیم به زودی از وضعیت هشدار خارج شویم.

وی عنوان کرد: روزانه به طور متوسط ۴۳ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های قزوین بستری می‌شوند که زنگ هشداری برای همه شهروندان برای پرهیز از هرگونه مسافرت است.

وی افزود: بیشتر مراجعان به مراکز درمانی از ماسک استفاده می‌کنند و همین موضوع می‌تواند به پیشگیری از بیماری کرونا کمک کند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در پایان، رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی در استان را در مجموع خوب ارزیابی کرد و گفت: بیماری کرونا زمانی از بین خواهد رفت که همه آحاد جامعه شیوه‌نامه‌های بهداشتی را رعایت کنند.

انتهای پیام/ 

https://www.dana.ir/1642001
ارسال نظر
نظرات