شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 16:08 منتشر شده در مورخ: 1399/06/09 شناسه خبر: 1642017
گلستان در عاشورای کرونایی؛

ارادات عزاداران گلستانی به سید الشهدا / نماز ظهر عاشورا در استان اقامه شد

ارادات عزاداران گلستانی به سید الشهدا / نماز ظهر عاشورا در استان اقامه شد
مردم استان گلستان در عاشورای حسینی با رعایت دستورالعمل های بهداشتی به عزاداری پرداختند و نماز ظهر عاشورا را به یاد آخرین نمازسید الشهدا اقامه کردند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛به نقل از گلستان ما؛  امروز در جای جای نگارستان ایران که دلسخوته از ماتم سیدالشهدا و 72 تن از یاران باوفای ایشان هستند با برپایی مراسم های عزاداری  و دسته جات سینه زنی متفاوت از گذشته و با رعایت پروتکل های بهداشتی بر سر و سینه زدند و اشک ماتم ریختند.

امروز روستاها و شهرهای  سیاه پوش شده استان در دهمین روز از محرم و مصادف با عاشورا روضه وداع سید الشهدا را سوزناک تر خواندند وبه قرائت زیارت امین الله و زیارت عاشورا پرداختند.

جمعی از جوانان گلستان هم با راه اندازی کاروان های خودرو و سیستم های صوتی سیار فضای کوچه و خیابان های شهرها حال وهوای سوگورای سید الشهدا را در کوچه ها و خیابان های شهرطنین انداز کردند.

 نذر خون در تاسوعا و عاشورا از برنامه های بود که عزاداران حسینی برای ادای آن از هم پیشی میگرفتند تا برای کمک به بیماران در بیمارستان ها مصرف شود.

امروز مردم استان گلستان مانند سالهای گذشته به پخت نذری های خود پرداختند و توزیع آن را در بین مردم و در مناطق محروم شهرها و روستاها با رعایت اصول بهداشتی انجام دادند.

بیمارستان شهید صیاد شیرازی گرگان نیز، میزبان کاروان عزاداری سید الشهدا (ع) آستان قدس رضوی گلستان در روز عاشورا بود.

امسال به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، مراسم عزاداری امام حسین (ع) در فضای باز انجام شد و هیئات مذهبی در استان گلستان با همراهی مردم در دهه اول محرم  و در روز عاشورا مجلس عزای سید الشهدا رابا رعایت شیوه نامه های بهداشتی برپا کردند تا بار دیگر شور و شعور حسینی را به نمایش بگذارند.

نماز ظهر عاشورا  به صورت غیرمتمرکز با رعایت پروتکل های بهداشتی در فضاهای باز در شهرها و روستاهای استان گلستان  اقامه شد.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1642017
ارسال نظر
نظرات