شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 13:58 منتشر شده در مورخ: 1399/06/10 شناسه خبر: 1642238
فرماندار شیروان:

تردد در روستاهای سیل‌زده با سختی انجام می‌شود/ بیشترین خسارت‌ها در بخش قوشخانه بوده است

تردد در روستاهای سیل‌زده با سختی انجام می‌شود/ بیشترین خسارت‌ها در بخش قوشخانه بوده است
امین رضا مرآتی با اشاره به وقوع سیلاب در بخش مرکزی، سرحد و قوشخانه این شهرستان گفت: از روز گذشته با تلاش راهداران راه‌های روستایی آسیب دیده از سیل بازگشایی شده است اما هم اکنون در بسیاری از روستاها تردد با سختی انجام می‌شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛امین رضا مرآتی، فرماندار شهرستان شیروان در گفتگو با خبرنگار عصراترک در رابطه با سیلاب عصر روز گذشته در این شهرستان اظهار داشت: سیل عصر روز گذشته بیشتر مناطق سرحد و قوشخانه شهرستان را درگیر کرد به خصوص راه‌های دسترسی در بخش قوشخانه دچار مشکل شد، که دستگاه های خدمت رسان به خصوص راهداری با حضور به موقع در محل راه روستاهای قلهک، سرداب سرانی، کلاته زمان و روستاهای بالادستی قلهک بازگشایی شد.

مرآتی افزود: هم اکنون اداره راهداری در محل حضور دارد و مشغول به ارائه خدمات هستند که سریع تر مشکلات رفع شود.

وی ادامه داد:  در بخش سرحد خسارتی به حوزه راه و اراضی کشاورزی وارد شده اما مشکل عمده بیشتر در بخش قوشخانه و خسارت به حوزه راه، ابنیه و اراضی کشاورزی است.

فرماندار شیروان گفت: در حال حاضر کارشناسان در منطقه حضور دارند در حال ارزیابی میزان خسارت ها هستند.

مرآتی با بیان اینکه همکاری مردم و دهیاری ها در بحث پیشگیری خوب بوده است، اظهارداشت: به دلیل ادامات پیشگیرانه و هشدارها، خسارت قابل توجهی به منازل مردم و داخل روستا نداشته ایم.

وی لایروبی و رسوب برداری بستر رودخانه ها و ایجاد موانع برای جلوگیری از ورود سیل به حوزه های آسیب پذیر روستاها، ایجاد خاکریز در ورودی برخی از روستاهای در معرض آسیب از جمله اقدامات پیشگیرانه از خسارت های سیل در شهرستان شیروان بود.

فرماندار شیروان خاطرنشان کرد: اقدامات پیشگیرانه در ستاد بحران شهرستان بررسی وبا همکاری آب منطقه ای، راهداری، بنیاد مسکن، بخشداری و دهیاری ها اجرایی شد.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1642238
ارسال نظر
نظرات