شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:05 منتشر شده در مورخ: 1399/06/10 شناسه خبر: 1642252
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی خبر داد؛

اعلام آمادگی ۳۰ واحد صنعتی خراسان شمالی برای پذیرش در بازار بورس ایران

اعلام آمادگی ۳۰ واحد صنعتی خراسان شمالی برای پذیرش در بازار بورس ایران
حسینی پور، با بیان اینکه تاکنون 30 واحد صنعتی واقع در شهرک‌های صنعتی و خارج از شهرک‌های صنعتی استان برای ورود به این بازار اعلام آمادگی کرده‌اند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد حسینی‌پور، معاون صنایع کوچک شرکت شهرک‌های صنعتی خراسان شمالی در گفتگو با عصر اترک اظهار کرد: در حال حاضر یکی از روش های پایدار و نوین تامین مالی برای واحدهای تولیدی وجود بازار فرابورس و بورس ایران است که حال با توجه به سیاست های کلی دولت و علاقه‌مندی عمومی ایجاد شده در کشور نسبت به این بازار سرمایه، واحدهای صنعتی کوچک نیز کشش پیدا کرده اند تا با حضور در این بازار بتوانند از محل نقدینگی های عمومی مردم که به این بازار وارد شده است، تامین مالی را انجام دهند.

حسینی پور افزود: این در حالی است که تامین مالی از بانک ها، روشی زمان بر و سخت است.

وی در ادامه عنوان کرد: در استان جلسات متعددی با حضورنماینده کارگزاری های بورس در استان برای واحدهای صنعتی صنایع کوچک استان برگزار و مزایای حضور در این بازار برای آنان تشریح شد.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی گفت: در حال حاضر اقدامات اولیه برای ورود آنان به این بازار سرمایه انجام شده است که البته شرکت های متقاضی نیز باید در ارائه صورت های مالی خود به منظور انجام حسابرسی های آنها همکاری لازم و سرعت عمل را داشته باشند.

معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی خراسان شمالی وی با بیان اینکه تا به کنون 30 واحد صنعتی واقع در شهرک های صنعتی و خارج از شهرک های صنعتی استان برای ورود به این بازار اعلام آمادگی کرده اند، تصریح کرد: درصورتیکه حتی دو تا سه واحد صنعتی استان نیز بتوانند مجوز ورود به این بازار را اخذ کنند آنها برای سایر واحدهای صنعتی سرپای استان، الگویی خواهند شد تا خود را برای ورود به این بازار آماده کنند.

وی خاطر نشان کرد: از سال گذشته تا به کنون یک واحد تولیدی واقع در شهرک صنعتی بجنورد توانسته است تا مجوز ورود به این بازار سرمایه را اخذ و نماد بورسی را دریافت کند.

حسینی پور یادآور شد: شرکت شهرک های صنعتی استان به تمامی واحدهای صنایع کوچک استان اعلام کرده است که این نهاد هزینه های صرف شده توسط این واحد های تولیدی را برای ورود به این بازار سرمایه را تسویه خواهد کرد که این تصمیم، بسته ای تشویقی برای مدیران این واحدهای تولیدی خواهد بود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1642252
ارسال نظر
نظرات