شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 15:22 منتشر شده در مورخ: 1399/06/10 شناسه خبر: 1642271
مسئول بسیج پیشکسوتان قزوین مطرح کرد؛

کمک‌رسانی به کادر درمان توسط بسیجیان قزوینی در ایام کرونا/ بسته‌های معیشتی در هفته دفاع مقدس توزیع می‌شود

کمک‌رسانی به کادر درمان توسط بسیجیان قزوینی در ایام کرونا/ بسته‌های معیشتی در هفته دفاع مقدس توزیع می‌شود
ایرج رضایی،مسئول بسیج پیشکسوتان استان قزوین گفت:از ابتدای آغاز شیوع ویروس کرونا تعدادی از پزشکان، پرستاران و بهیاران بازنشسته به صورت داوطلبانه برای کمک به کادر درمان در خصوص بحث غربالگری مشغول به کار شدند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ایرج رضایی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین، در خصوص فعالیت‌های پیشکسوتان بسیجی در زمان شیوع ویروس کرونا اظهار کرد: از ابتدای آغاز شیوع این ویروس منحوس تعدادی از پزشکان، پرستاران و بهیاران بازنشسته به صورت داوطلبانه در غالب اردوهای جهادی برای کمک به کادر درمان در بیمارستان رحیمیان شهر الوند در خصوص بحث غربالگری مشغول به کار شدند.

مسئول بسیج پیشکسوتان استان قزوین افزود: علاوه بر فعالیت 20 نفر از پیشکسوتان کادر درمان در بیمارستان رحیمیان، تعداد زیادی از اعضای بسیجیان پیشکسوت در غالب خدمات گندزدایی و ضدعفونی سطح شهر فعالیت داشتند.

وی بیان کرد: موضوع کسب رضایت مالکین مغازه‌دار در خصوص بخشش دو ماه اجاره به مستاجران نیز یکی از طرح‌هایی بود که در این مدت توسط پیشکسوتان ناحیه تاکستان انجام شد که در این راستا با 30 نفر از مالکین مذاکره شد.

این مقام مسئول ادامه داد: طبخ غذای گرم ایام آغازین کرونا، ماه رمضان و محرم از دیگر طرح‌هایی بود که توسط تعدادی از پیشکسوتان انجام و بین نیازمندان مناطق محروم حاشیه شهر و جنوب شهر توزیع شد.

رضایی با اشاره به نذر و اهداء خون بسیجیان و رزمندگان ابراز کرد: همان طور که پیشکسوتان در دفاع مقدس فعال بودند، این روزها همچون گذشته احساس تکلیف کرده و در زمینه اهدای خون نقش آفرینی کردند.

مسئول بسیج پیشکسوتان استان قزوین ادامه داد: با توجه به نیاز مبرم کشور به خون؛ 20 نفر از پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت برای اهداء خون اعلام آمادگی کرده و همزمان با سالروز ورود آزادگان به کشور در مرکز اهدای خون شهرستان قزوین حاضر شدند.

بسته معیشتی شامل اقلام خشک در بین نیازمندان توزیع می‌شود

وی با اشاره به رزمایش کمک‌های مومنانه تشریح کرد: علاوه بر مشارکت پیشکسوتان بسیجی در رزمایش کمک‌های مومنانه استان؛ اولین و جامع‌ترین رزمایش کمک‌های مومنانه توسط این قشر از بسیجیان در 24 شهریور مقارن با هفته دفاع مقدس و اول ماه صفر در غالب هر شهرستان 50 بسته مواد غذایی و حمایتی انجام خواهد شد.

این مقام مسئول با اشاره به مشارکت شش شهرستان در انجام این طرح اضافه کرد: پیشکسوتان بسیجی نواحی شهرستان‌های قزوین، تاکستان، البرز، آبیک و بوئین زهرا در این طرح خدمات رسانی می‌کنند.

رضایی بیان کرد: ارزش هر بسته مواد غذایی 300 هزار تومان برآورد شده و شامل اقلام خشک نظیر برنج، قند، شکر، ماکارانی و رب گوجه فرنگی است.

وی افزود: بانک اطلاعاتی از افراد نیازمند در مناطق محروم و حاشیه شهری توسط پیشکسوتان بسیجی شناسایی شده که این بسته‌های غذایی بین آن‌ها توزیع خواهد شد.

مسئول بسیج پیشکسوتان استان قزوین در پایان با بیان اینکه خدمات رسانی پیشکسوتان بسیجی در مقابله با ویروس کرونا همواره ادامه دارد، گفت: پیشکسوتان عرصه جهاد و شهادت همواره ثابت کرده‌اند در هر جایگاهی آماده خدمت به کشور و انقلاب اسلامی هستند.

انتهای پیام /

https://www.dana.ir/1642271
ارسال نظر
نظرات