شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:15 منتشر شده در مورخ: 1399/06/10 شناسه خبر: 1642305

کارخانه تولید قلم انسولین افتتاح شد

کارخانه تولید قلم انسولین افتتاح شد
وزیر بهداشت، سیاست دارویی این وزارتخانه را تشویق به سرمایه گذاری خارجی در کشور به جای واردات دارو دانست.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ سعید نمکی، روز دوشنبه در مراسم افتتاح کارخانه تولید قلم انسولین که به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، گفت: این پروژه مشترک میان ایران و دانمارک، به عنوان یکی از دستاوردهای مهم نظام دارویی کشور در بعد از انقلاب به شمار می‌رود.

وی با تاکید بر تشویق سرمایه گذاران خارجی برای حضور در ایران، افزود: سیاست ما این است که به جای واردات دارو، سرمایه گذاری خارجی در کشور را حمایت کنیم.

وزیر بهداشت با اشاره به آمار بالای مرگ و میر ناشی از بیماری‌های غیر واگیر در کشور، گفت: سالانه ۳۱۳ هزار مرگ ناشی از بیماری‌های غیر واگیر در کشور اتفاق می‌افتد و ما قصد داریم در مسیر پیشگیری از ابتلاء به بیماری‌های غیر واگیر گام برداریم.

وی ادامه داد: البته این گونه نیست که به فکر مشکلات دارویی بیماری‌های غیر واگیر نباشیم. پروژه مشترک ایران و دانمارک در زمینه تولید قلم انسولین، یکی از برنامه‌های موفق کشور در نظام دارویی است.

نمکی گفت: قطعاً این قبیل همکاری‌های مشترک باعث خواهد شد تا بتوانیم تحریم‌ها را پشت سر بگذاریم.

وزیر بهداشت با اشاره به گسترش بیماری دیابت در دنیا و ایران، بر ضرورت کنترل این بیماری با استفاده از روش‌ها و شیوه‌های نوین دارویی تاکید کرد و افزود: با انجام پروژه‌های مشترک دارویی، خواهیم توانست کارهای بزرگ در صنعت دارو انجام دهیم.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1642305
ارسال نظر
نظرات