شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 16:07 منتشر شده در مورخ: 1399/06/10 شناسه خبر: 1642349
نماینده مردم تاکستان در مجلس:

راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی را باجدیت پیگیری می‌کنیم/ صادرات کشمش کشور باید به‌نام تاکستان انجام گیرد

راه‌اندازی منطقه ویژه اقتصادی را باجدیت پیگیری می‌کنیم/ صادرات کشمش کشور باید به‌نام تاکستان انجام گیرد
رجب رحمانی، نماینده مردم تاکستان در مجلس گفت: کشمش تاکستان باتوجه به شرایط محیطی و خاک مرغوب از کشمش تمام استان‌های کشور بهتر است؛ مسئله هوا و شرایط محیطی موجب می‌شود که استان قزوین موقعیت ویژه‌ای داشته باشد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رجب رحمانی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی صبح قزوین، با اشاره به منطقه اقتصادی ویژه شهرستان تاکستان اظهار کرد: منطقه ویژه امتیازاتی برای استان و منطقه از نظر جلب سرمایه‌گذاری، بخش‌های معافیت‌های مالیاتی، استقبال سرمایه‌گذاران در آنجا و اعطای امتیازاتی توسط بخش‌های دولتی و خصوصی دارد که در واقع یک رونق جدی و اساسی ایجاد خواهد کرد.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به قانون مناطق ویژه اقتصادی و آزاد؛ نکات بسیار مهم و مثبتی در بحث تولید، صادرات، اشتغال، رغبت سرمایه‌گذاران باتوجه به امتیازات حاکم در مناطق ویژه، جذب سرمایه‌گذاری خارجی و بخش‌های غیردولتی وجود دارد.

نماینده مردم تاکستان در مجلس گفت: با توجه به اینکه مناطق ویژه از قانون کار مستثنی هستند؛ لذا این ویژگی و حمایت ویژه کارگری موجب افزایش روند اشتغال و جذب نیروی انسانی بیشتر در راستای سرمایه‌گذاری می‌شود.

وی بیان کرد: مناطق ویژه 11 منطقه در کشور در مجلس مطرح شد که تنها یک ایراد جزئی توسط رای شورای نگهبان بر آن وارد بود که با توجه به اصرار مجلس روی مصوبه آن به مجمع تشخیص مصلحت نظام کشیده شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه منطقه ویژه اقتصادی شهرستان تاکستان در حال پیگیری است، عنوان کرد: باید پیگیری‌های لازم در خصوص 11 منطقه ویژه در سطح کشور انجام می‌شد تا این موضوع به مجمع تشخیص نظام ارجاع نشود.

رحمانی بیان کرد: در دوره‌های گذشته عکس‌ها و نقشه‌های منطقه ویژه شهرستان تاکستان ارائه شده بود؛ اما به دلیل اینکه مهر هیئت دولت نداشت در حال منسوخ شدن بود که با پیگیری‌های انجام شده، قبل از آغاز مجلس در دوره گذشته مجمع تشخیص نظام تاکید بر رفع موانع آن داشتند که خوشبختانه در روال کار قرار گرفت.

نماینده مردم تاکستان در مجلس افزود: در مرحله اول 1200 هکتار زمین در نظر گرفته شده بود که متاسفانه برند ایران خودرو موجب شد برخی صاحبان زمین مقیم خارج از کشور نیز حاضر شوند و با گرفتن وکیل و اعاده شکایت 600 هکتار از زمین را به تملک خود درآورند.

مجلس به صورت جدی مباحث بورس را دنبال می‌کند

وی با اشاره به تعیین 600 هکتار زمین برای منطقه ویژه در مرحله اول اظهار کرد: این زمین در جوار جاده ترانزیت، اتوبان و راه آهن واقع شده لذا بهترین موقعیت را برای توسعه در آینده دارد.

این مقام مسئول ابراز کرد: به محض تائید مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام سرمایه‌گذاران وارد می‌شوند و مسئولین اجرایی نیز کارها را شروع خواهند کرد.

وی در خصوص مسائل و مشکلات کشمش‌داران اظهار کرد: کشمش تاکستان باتوجه به شرایط محیطی و خاک مرغوب از کشمش تمام استان‌های کشور بهتر است؛ مسئله هوا و شرایط محیطی موجب می‌شوند که استان قزوین موقعیت ویژه‌ای داشته باشد.

این مقام مسئول بیان کرد: بعد از قانون تضمینی خرید محصولات کشاورزی و باغی، بحث صندوق مطرح شد که متاسفانه تاکنون سهم دولتی به آن تعلق نگرفته است و صندوق بر خلاف تصور نتواسته مطابق برنامه‌ریزی به فعالیت خود ادامه دهد.

رحمانی عنوان کرد: نیاز است که هیئت مدیره قوی بتوانند در صادرات قوی عمل کنند و با برند شهرستان تاکستان صادرات صورت گیرد نه اینکه وارد استان‌های دیگر شود و صادرات به نام آنها انجام شود.

نماینده مردم تاکستان در مجلس گفت: در محصولات باغی، استان قزوین با تاکستان در سطح کشور و بین‌المللی شناخته شده است؛ پیگیر هستیم که حرکت‌های جدی انجام شود تا جایگاه شهرستان و استان حفظ شود.

وی در خصوص شرایط نابسامان اقتصادی و گرانی گفت: جلسات متعدد در مجلس در این خصوص برگزار شد که حتی وزرای اقتصادی و معاون رئیس جمهور را دعوت کردیم و سوالی در 5 بند مطرح شد.

این مقام مسئول افزود: مسئله گرانی، قاچاق کالا، گرانی‌های سرسام آور از جمله مسائلی بود که مطرح شد؛ نمایندگان تقاضا داشتند رئیس جمهور وارد مجلس شود و این مسائل را تشریح کند.

رحمانی در ادامه اذعان کرد: بگذریم که رئیس جمهور در جلسه معارفه وزیر صنعت و معدن حاضر نشد؛ باتوجه به دستور ستاد کرونا طی نامه ای ابلاغ شده که رئیس جمهور حاضر نشود؛ لذا برخی نمایندگان مجلس معترض بودند که اگر شیوع ویروس کرونا تا این حد شدید است چگونه باید بیش از یک میلیون دانش‌آموز در کنکور حاضر شوند در حالیکه مجلس با رعایت تمام پروتکل‌ها مورد نظر وزارت بهداشت و حضور 290 نماینده بازهم مورد تردید قرار دارد و ممکن است سلامتی رئیس جمهور را به خطر بیندازد.

وی در پایان با بیان اینکه مجلس به صورت جدی مباحث بورس را دنبال می‌کند، گفت: امیدوارم بحث نظارتی در مجلس به سوی قانونگذاری بچرخد؛ زیرا بحث مبارزات در ذیل مباحث اقتصادی، گرانی، تورم، مساکن خالی، کالاهای اساسی، نابسامانی ارز، بورس و فرابورس در مسائل اقتصادی می‌گنجد.


انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1642349
ارسال نظر
نظرات