شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان سیستان و بلوچستان
ساعت: 08:19 منتشر شده در مورخ: 1399/06/11 شناسه خبر: 1642451
یک کارشناس مذهبی عنوان کرد؛

امام حسین(ع)؛ مظهر عزت و سربلندی در برابر نادانی جامعه/ خون سیدالشهدا(ع) به ما درس آزادگی و ایستادگی در برابر ظلم آموخت

امام حسین(ع)؛ مظهر عزت و سربلندی در برابر نادانی جامعه/ خون سیدالشهدا(ع) به ما درس آزادگی و ایستادگی در برابر ظلم آموخت
حجت‌الاسلام مهدی خوش پوش گفت: امام حسین علیه السلام با قیام خود دل غافل مردم را بیدار کرد و درس آزادی و آزادگی، ایستادگی و پایداری در مقابل ظلم و فساد در جامعه را به همگان آموخت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حجت‌الاسلام مهدی خوش پوش امام جماعت مسجد امام حسن مجتبی (ع) چابهار در گفت و گو با خبرنگار عصرهامون، با اشاره به اینکه حسین(ع) یک شخصیت فراملیتی و فرامذهبی و واقعه کربلا یک واقعه فرامرزی است، بیان کرد: امام حسین(ع) شخصیتی متعلق به تمامی بشریت است و نمی توان آن را در میان مرزهای ایران یا مرزهای شیعه یا سُنی محدود و اختصاصی کرد.
 
وی با اشاره به اینکه ما باید در اشتراکات امام حسین(ع) گرد هم آئیم، افزود: جزئیات و شیوه های دوست داشتن و ابراز علاقه و محبتمان فرق می کند و باید بر اصل اتحاد که محبت به خدا، رسول و اهل بیت است توجه داشته باشیم و اشتراک کنیم که این مسئله در قرآن هم آمده است «وَلا تَنازَعوا فَتَفشَلوا وَتَذهَبَ ریحُکُم» نزاع نکنید وگرنه فشل می شوید و بی عطر و بو خواهید شد.
 
کارشناس مذهبی شهرستان چابهار ادامه داد: خون امام حسین(ع) آبروی اسلام است و اگر امام به کربلا نمی رفت و آن همه ایثار و شهادت رخ نمی داد امروز حقیقت و آبروی جهان اسلام چنین نبود.
 
وی با اشاره به قیام امام حسین (ع) تصریح کرد: امام حسین علیه السلام با قیام خود دل غافل مردم را بیدار کرد و درس آزادی و آزادگی، ایستادگی و پایداری در مقابل ظلم و فساد در جامعه را به همگان آموخت و به ما یاد داد که در هر شرایطی که هستیم بتوانیم از حق، دین خدا و سنت رسول الله در برابر جهل و نادانی دفاع کنیم.
 
حجت السلام خوش پوش گفت: واقعه کربلا برای اسلام آبرو خرید و شکست خورده صحرای کربلا و کسی که برای همیشه تاریخ کشته شد یزید و تفکر یزیدی است و آنچه ماند و پیروز شد خون امام حسین بود.
 
وی ادامه داد: نام نیکی که از امام حسین علیه السلام در تاریخ باقی ماند و با عزت و سربلندی پیروز شد؛ زندگی و حیات است و نام ننگی که برای سپاه یزید ثبت شده یک شکست و فضیحت است.
 
کارشناس مذهبی اظهار کرد: در زمان کنونی فقط شکل زندگی مردم تغییر کرده ولی پیام امام حسین علیه السلام به روز است، دین و دنیا می‌تواند هدف یا وسیله باشد، می‌توان بنده خدا یا آزاده باشید و یا می‌توان برده‌ غیر خدا یا اسیر شیطان و هوای نفس باشیم.
 
وی گفت: امروز نسبت به زمان امام حسین علیه السلام، فقط شکل زندگی‌ها تغییر کرده ولی رفتار انسان‌ها در همان مسیر است شمر واقعه کربلا به درک واصل شده و در حال حاضر ما باید شمر زمان که همان آمریکا و اسراییل است بشناسیم و با جان و دل از امام در برابر آنها دفاع کنیم.
 
حجت الاسلام خوش پوش با اشاره به اینکه کرونا یعنی بازگشت به خدا افزود: اگر نمرود را یک پشه از پای درآورد امروز کرونا که هزاران بار از پشه هم کوچکتر است، همه قدرت‌های جهان را به زانو در آورده است و باید از همگان پرسید که آیا وقت آن نرسیده که به ضعف خود و قدرت بی انتهای خدا پی ببریم؟
 
وی ادامه داد: می توان اسم دیگر بیماری کرونا را بیداری از خواب غفلت گذاشت؛ بلا و مصیبت در زندگی برای بیداری ما از خواب غفلت است و امروز همه صاحبان ثروت و قدرت در مقابل ویروس کوچکی به نام کرونا اظهار عجز دارند.
 
وی گفت: باتوجه به زمان حال و امتحان الهی کرونا، نادیده گرفتن شیوع ویروس کرونا مانند قتل شبه عمد است و اگر به کسی ضرری وارد بشود از نظر دینی از جز گناهان بزرگ به شمار می‌رود.
 
کارشناس مذهبی با اشاره به در مراسمات امسال مردم به درستی پروتکل های بهداشتی را رعایت کردند خاطرنشان کرد: همه ما نسبت به یکدیگر مسئولیت شرعی داریم و ما با رعایت مسائل بهداشتی نه تنها از عاشقان اهل بیت محافظت کردیم بلکه از شهر و کشورمان در برابر بلا مراقبت کردیم که نتیجه اعمال و رفتار ما کمتر آسیب رسیدن به مردم است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1642451
ارسال نظر
نظرات