شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان قزوین
ساعت: 12:05 منتشر شده در مورخ: 1399/06/11 شناسه خبر: 1642603
مدیر امور اراضی جهاد کشاورزی استان قزوین:

۹۲ بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی قزوین تخریب شد

۹۲ بنای غیرمجاز در اراضی کشاورزی قزوین تخریب شد
پرویز عبدی، مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از ۹۲ مورد ساخت و ساز غیر مجاز تخریب شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ پرویز عبدی در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی صبح قزوین اظهار کرد: کارشناسان جهاد کشاورزی فعالیت‌های بخش را به صورت مستمر رصد کرده و با شناسایی بنای غیرمجاز اقدام قضایی لازم صورت می‌گیرد.

وی افزود: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 92 مورد ساخت و ساز غیرمجاز در قالب تبصره 2 ماده 10 قانون حفظ کاربری تخریب شده است.

مدیر امور اراضی سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: این بناها بیشتر در خارج از حریم روستاها ساخته شده که به شکل دیوار چینی و بنا بوده است و با اجرای این طرح ده‌ها هکتار از اراضی زراعی و باغات این استان آزادسازی شد.

عبدی با بیان اینکه روستا به عنوان محل تولید بوده و در صورت عدم مراقبت و نظارت در ساخت و ساز و روند امور جاری در روستا، دچار خسارات می‌شوند؛ افزود: برخی از سودجویان در عرصه زمین بدون هیچ مجوزی اقدام به قطعه بندی اراضی زراعی در خارج از حریم روستاها می‌کنند که در این حوزه اقدامات و تصمیمات خوبی در جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال انجام شده که به زودی اجرایی می‌شود.
 
وی در پایان از کلیه مالکان زمین‌های زراعی و باغی خواست تا قبل از هرگونه ساخت و ساز، برای مشاوره و دریافت مجوز به مراکز جهاد کشاورزی شهرستان‌های مربوطه مراجعه کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1642603
ارسال نظر
نظرات