شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 15:44 منتشر شده در مورخ: 1399/06/11 شناسه خبر: 1642704
نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس:

راه‌اندازی کمپین تعطیلی آموزش متاثر از ناآگاهی است/ آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تأمین ملزومات آموزش مجازی نیست

راه‌اندازی کمپین تعطیلی آموزش متاثر از ناآگاهی است/ آموزش و پرورش به تنهایی قادر به تأمین ملزومات آموزش مجازی نیست
وحیدی با بیان اینکه آموزش تعطیل بردار نیست، گفت: این روزها افرادی کمپین‌های عدم شروع سال تحصیلی یا تعطیلی مدارس را پیش کشیدند که باید بدانند، بنابر شرایط دشوار امسال رویکرد آموزش تغییر خواهد کرد اما تعطیلی در آموزش نخواهیم داشت.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ محمد وحیدی، نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس در گفتگو با خبرنگار عصراترک اظهار داشت: فراهم سازی اینترنت برای مدارس و ایجاد آموزش هوشمند پیش از این در دستور کار بوده است که براساس آن مدارس به اینترنت متصل شوند تا امکان دسترسی برای معلمان و دانش آموزان در محیط آموزشگاه فراهم شود.

وی با اشاره به اینکه وزارت فناوری ارتباطات و اطلاعات در سطح کشوردر راستای هوشمند سازی مدارس اقداماتی را انجام داده، گفت: امکان دسترسی مدارس به پهنای باند در مدارسی که اینترنت وجود دارد، فراهم شده است. 

وحیدی با بیان اینکه شیوع کرونا و تعطیلی مدارس، باعث ایجاد تغییراتی در آموزش شد، گفت: در استان خراسان شمالی یک هزار و 380 نقطه مدرسه ای شامل روستا و شهر در دستور کار قرار گرفت که با پهنای باند رایگان شامل مخابرات، ایرانسل، همراه اول و های وب اینترنت آن مناطق فراهم شود.

وی ادامه داد: اتصال به شبکه هوشمند سازی مدارس خراسان شمالی تاکنون 90 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه ارتباط دانش آموزان در شبکه شاد در بستر مجازی و راه دور است، خاطرنشان کرد: امسال آموزش از فضای هوشمند در کلاس خارج شده و دانش آموزان درمنزل آموزش می بینند.

وحیدی با اشاره به اینکه اپلیکیشن شاد، ضرورتی است که دارای ایرادات و ابهاماتی است، گفت: یکی از نقاط قوت این اپلیکیش بهره مندی دانش آموزان از آموزش های متفاوت در رابطه با یک موضوع است که در این محیط بارگذاری می شود.

وحیدی عنوان داشت: شیوع بیماری کرونا شرایط را غیرقابل پیش بینی کرده است اما براساس بخش نامه ای که به استان ها ارسال شده است مدارس براساس وضعیت سفید، زرد و قرمز کلاس ها به صورت حضوری، نیمه حضوری و از راه دور برگزار خواهند شد.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه آموزش تعطیل بردار نیست، گفت: این روزها افرادی کمپین های عدم شروع سال تحصیلی یا تعطیلی مدارس را پیش کشیدند که باید بدانند، بنابر شرایط دشوار امسال رویکردها تغییر خواهد کرد اما تعطیلی در آموزش نخواهیم داشت.

وی اظهار داشت: حوزه های مختلف اجتماعی، سیاسی، فرهنگی، هنری، امنیتی در سراسر دنیا تحت شعاع کرونا قرار گرفتند و آسیب دیدند اما به معنای تعطیلی نیست، بلکه رویکردها باید تغییر کند.

این نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه قطعا در آموزش مجازی آسیب هایی وجود دارد، گفت:  نمی توان آموزش حضوری ومجازی را در یک سطح قلمداد کرد، اما در شرایط پیش رو باید با کمترین آسیب بیشترین بهره وری را فراهم کرد.

وحیدی سال تحصیلی امسال را تجربه ای متفاوت و نو خواند و گفت: در گذشته نیز بیماری هایی بوده که همه جا را تحت تاثیر قرار داده است اما آن زمان آموزش به سبک امروز رسمی و خارج از منزل نبوده و سواد فراگیر نبوده است، امسال ضرورت جدیدی ایجاد شده است که همه باید برای بهتر اجراشدن آن حمایت کنند.

وی با بیان اینکه تعداد سفرها و مهمانی ها پس از شیوع ویروس کرونا کم شده است، گفت: خانواده ها می توانند از فرصت بیشتری که تحت تاثیر کرونا برای در خانه ماندن ایجاد شده است استفاده کرده و در کنار فرزندان به آموزش آنها کمک کنند تا علاوه بر اینکه دانش آموزان از این حوزه آسیب نبینند بلکه کانون گرمی نیز در خانواده ایجاد شود.

نایب رییس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس با بیان اینکه در کمیسیون آموزش و تحقیقات در حضور وزیر آموزش و پرورش عنوان کردم که الزاماتی همچون فراهم سازی تبلت و سیم کارت برای دانش آموزان محروم ،  ضروری است، گفت: فراهم کردن این امکانات به تنهایی توسط وزارت آموزش و پرورش مقدور نیست و همه دستگاه ها باید پای کار باشند تا تجهیزات مورد نیاز دانش آموزان فراهم شود.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1642704
ارسال نظر
نظرات