شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 08:24 منتشر شده در مورخ: 1399/06/12 شناسه خبر: 1642856
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس:

نظارت مجلس بر اجرای قوانین محیط زیست تشدید می‌شود

نظارت مجلس بر اجرای قوانین محیط زیست تشدید می‌شود
عضو کمیسیون کشاورزی مجلس با بیان اینکه امکان نظارت بیشتر نمایندگان بر دستگاه‌های اجرایی، بیش از ادوار گذشته فراهم شده است، گفت: باید قوانین موجود در این حوزه به درستی اجرا شود و مجلس نیز به طور جدی بر این قوانین نظارت خواهد کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ رحمت‌الله نوروزی؛ عضو کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به معضلات زیست‌محیطی موجود کشور اظهار کرد: امروز وضعیت زیست‌محیطی کشور با معضلات و مشکلات متعددی روبه‌رو است که باید چاره‌‌ای اساسی برای برون‌‌‌رفت از آن اندیشیده شود.

وی با تأکید بر اینکه محیط زیست امری تشریفاتی و فانتزی نیست، متذکر شد: قوانین متعددی در حوزه حفظ محیط زیست در مجلس و در ادوار مختلف تصویب شده که باید این قوانین اجرا شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست مجلس با اشاره به قوانین در حوزه محیط زیست افزود: قوانینی نظیر حفاظت از خاک و تالاب‌ها، حمایت از محیط‌بانان و جنگل‌بانان، تنفس جنگل و هوای پاک در مجلس تصویب شده که باید با نظارت قوی و مؤثر نمایندگان مجلس، این قوانین اجرا شود.

نوروزی ادامه داد: بسترهای مناسبی برای نظارت نمایندگان مجلس به منظور نظارت بر قوانین زیست‌‌محیطی در دوره یازدهم ایجاد شده و با توجه به کاهش تعداد جلسات علنی مجلس، امکان نظارت بیشتر نمایندگان بر دستگاه‌های اجرایی، بیش از ادوار گذشته فراهم شده است.

وی، عمیاتی کردن وظایف قانونی دستگاه‌های متولی امر محیط زیست، به خصوص سازمان حفاظت از محیط زیست را یکی از راه‌های تقویت نظارت بر قوانین در این حوزه دانست و گفت: عزم نمایندگان مجلس در دوره یازدهم برای تقویت نظارت بر قوانین محیط زیستی، جدی است.

 عضو کمیسیون کشاورزی، آب و محیط زیست مجلس با تأکید بر اینکه حفاظت از منابع طبیعی، جنگل‌ها و حیات وحش باید در اولویت اقدامات و برنامه‌های سازمان حفاظت از محیط زیست قرار گیرد، اظهار کرد: کمبود قوانین در حوزه حفاظت از محیط زیست نداریم البته در جاهایی نیز که ممکن است با کمبود قوانین مواجه باشیم، مجلس آمادگی دارد تا با تصویب یا اصلاح قوانین نسبت به رفع کمبودهای قانونی اقدام کند.

نوروزی خاطرنشان کرد: امروزه با مشکلات زیست‌محیطی عدیده‌ای نظیر ریزگردها، گرد و غبار و نیز خشکسالی و سیلاب‌ها روبه‌رو هستیم که باید قوانین موجود در این حوزه به درستی اجرا شود و مجلس نیز به طور جدی بر این قوانین نظارت خواهد کرد.

منبع:تسنیم
انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1642856
ارسال نظر
نظرات