شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان همدان
ساعت: 10:22 منتشر شده در مورخ: 1399/06/12 شناسه خبر: 1642925
رئیس دادگستری استان همدان مطرح کرد؛

گام بلند دستگاه قضایی همدان برای اعتلای سازمانی با راه اندازی سامانه های پنج گانه

گام بلند دستگاه قضایی همدان برای اعتلای سازمانی با راه اندازی سامانه های پنج گانه
محمدرضا عدالتخواه از راه اندازی سامانه های پنج گانه به منظور خدمت رسانی بهتر به مردم خبر داد و گفت: سامانه ساآب (سامانه ارزشیابی آرای محاکم بدوی) راه اندازی شده و به زودی سامانه های ساتد (سامانه ارزشیابی تحقیقات دادسرا)، ساآ (سامانه ارزشیابی آراء حل اختلاف)، سادو (سامانه ارزشیابی دفاعیات وکلا) و سانک (سامانه ارزشیابی نظرات کارشناسان) نیز رونمایی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا به نقل از عصر همدان؛ محمدرضا عدالتخواه، رئیس کل دادگستری استان همدان در صحن علنی شورای شهر همدان، با تقدیر از زحمات این شورا، گفت: زیبایی مبلمان شهری همدان به عنوان نگینی در غرب کشور محسوب می شود و در این شهر شاهد توسعه یافتگی متوازن هستیم که حاصل خوش فکری، تعامل و همکاری بین اعضای شورا شهر، مردم و مسئولان است.

فعالیت ۴۰ کمیسیون شبه قضایی برای خدمت رسانی بهتر

وی با بیان اینکه بهترین قضات را برای کمیسیون ماده ۱۰۰ در نظر گرفته ایم، اظهار کرد: دستگاه قضایی نزدیک به ۴۰ کمیسیون شبه قضایی دارد و بر عملکرد این کمیسیون ها نیز هیئت های بازرسی مرتبط نیز نظارت می کنند.

برخورد قاطعانه دستگاه قضا با ساخت و سازهای غیر مجاز

رئیس کل دادگستری استان همدان با اعلام اینکه با ساخت و سازهای غیرمجاز به جد برخورد می کنیم، افزود: دراین زمینه از پیشنهادات شورای شهر به منظور تشکیل یک گارگروه قوی برای مطالبه گری با هدف جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز استقبال می کنیم.

حمایت از تولید کنندگان با رفع موانع در دستور کار دستگاه قضایی قرار دارد

عدالتخواه همچنین با بیان اینکه رهبر انقلاب و ریاست قوه قضائیه بر حمایت از تولید تأکید دارند، عنوان کرد: در راستای حمایت از سرمایه گذاران و تولیدکنندگان با رویکرد رفع موانع موجود بر سر راه آن ها با تمام توان وارد می شویم.

وی در ادامه به ۱۰۷ تغییر و تحول در مسئولیت های مختلف در دستگاه قضایی استان همدان در ۱۱ ماه گذشته اشاره و تصریح کرد: رویکرد این تحولات به ویژه در سطح رؤسای دادگستری ها و دادستان ها بر مبنای جوان گرایی، انقلابی عمل کردن، دلسوز و مشوق مردم بودن و سکونت در محل خدمت بوده است.

تأکید بر سکونت مسئولان در محل خدمت، مطالبه دستگاه قضا است

رئیس کل دادگستری استان همدان تصریح کرد: ما مطالبه گری برای سکونت مسئولان در محل خدمت را از دستگاه قضایی آغاز کردیم و بنا داریم این مطالبه گری را به سمت تمامی مسئولان هدایت کنیم، چرا که اگر مسئولی در محل خدمت خود سکونت داشته باشد به طور قطع بهتر به مشکلات مردم رسیدگی می کند.

عدالتخواه از افزایش تعداد شعب تجدیدنظر، کیفری و حقوقی به منظور تسریع در رسیدگی به پرونده ها هم خبر داد و ادامه داد: با اجرای طرح برنامه محور شدن قضات و بخش هایی دیگر از دستگاه قضایی نیز عملکرد سالانه برای قضات تعریف و هدفمند می شود.

سامانه های ساتد، ساآ، سانک و سادو به زودی راه اندازی می شود

وی به رونمایی از سامانه ساآب (سامانه ارزشیابی آرای محاکم بدوی) با هدف استحکام و اتقان آرای صادره در محاکم در دو سه هفته گذشته اشاره کرد و افزود: این سامانه به همت همکاران ما در دستگاه قضایی همدان بدون هیچ گونه هزینه ای راه اندازی شده است.

رئیس کل دادگستری استان همدان تصریح کرد: با الگو برداری از این سامانه به دنبال راه اندازی چهار تا پنج سامانه دیگر به منظور ارزشیابی عملکرد دادسراها، شورای حل اختلاف، وکلا و کارشناسان دادگستری هستیم و به زودی این سامانه ها که برای پیشبرد هرچه بهتر اهداف دستگاه قضایی و در نهایت خدمت رسانی به مردم و رضایتمندی آنان است، نیز افتتاح می شود.

رئیس کل دادگستری استان همدان تشریح کرد: این سامانه ها شامل؛ سامانه ساتد (سامانه ارزشیابی تحقیقات دادسرا)، سامانه ساآ (سامانه ارزشیابی آراء حل اختلاف)، سامانه سادو (سامانه ارزشیابی دفاعیات وکلا) و سامانه سانک (سامانه ارزشیابی نظرات کارشناسان) است.

عدالتخواه به مسئله اساسی مجازات های جایگزین حبس و حبس زدایی به عنوان یکی از اولویت های دستگاه قضایی هم پرداخت و اعلام کرد: در ۱۱ ماه گذشته با پیگیری های انجام شده در مراحل مختلف ۸۸۰ زندانی در همدان مشمول عفو شدند و یک هزار و ۵۰۰ پرونده دیگر در دست پیگیری است.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1642925
ارسال نظر
نظرات