شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 14:19 منتشر شده در مورخ: 1399/06/12 شناسه خبر: 1643041
مدیر کل تعاون و کار خراسان شمالی تشریح کرد؛

ایجاد ۸ هزار شغل از محل تسهیلات روستایی/۷۰۶ طرح منتظر حمایت تسهیلات دولت

ایجاد ۸ هزار شغل از محل تسهیلات روستایی/۷۰۶ طرح منتظر حمایت تسهیلات دولت
حسن نوری گفت: سهمیه خراسان شمالی از تسهیلات قرض الحسنه اشتغال روستایی و عشایری 444 میلیارد و 500 میلیون تومان بود که تاکنون از محل این تسهیلات برای هشت هزار و 315 نفر در استان فرصت اشتغال ایجاد شده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصر اترک، حسن نوری، مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: از سال 97، اعطای تسهیلات اشتغال روستایی و عشایری برای اشتغال زایی این دهک های جامعه در دستور کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار گرفت.

نوری گفت: سهم خراسان شمالی از این تسهیلات قرض الحسنه 3.13 درصد به ارزش 444 میلیارد و 500 میلیون تومان بود.

وی عنوان کرد: از سال 97 تا به کنون از محل این سهمیه 431 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه (معادل 97.1 درصد از کل سهمیه اختصاصی برای خراسان شمالی) توسط چهار بانک عامل به طرح های اشتغال زای روستایی و عشایری استان پرداخت شده است.

وی افزود: این در حالی است که تقاضا برای دریافت این تسهیلات قرض الحسنه در استان برای طرح های اشتغالزا، 625 میلیارد تومان بوده است که پس از بررسی به بانک ها معرفی شدند.

در عین حال، نوری در ادامه عنوان کرد: از سهمیه 444 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه اشتغال روستایی و عشایری خراسان شمالی پنج هزار و 311 طرح به ارزش 431 میلیارد و 600 میلیون تومان تسهیلات دریافت کردند که برای هشت هزار و 315 نفر فرصت اشتغال ایجاد شد.

وی افزود: با این وجود، هنوز 706 طرح به ارزش 193 میلیارد تومان در بانک های استان منتظر دریافت تسهیلات هستند که با اعطای تسهیلات به این طرح ها 273 فرصت شغلی جدید ایجاد خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: این در حالی است که از 444 میلیارد و 500 میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه روستایی و عشایری سهمیه خراسان شمالی فقط 52 میلیارد تومان باقیمانده است که در مرحله پنجم پرداخت خواهد شد.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی گفت: استان خراسان شمالی تقاضا دارد تا وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی نسبت به پرداخت تسهیلات به طرح های پشت نوبت مانده، نگاه ویژه ای داشته باشد و دغدغه متقاضیان را مرتفع کند.

وی در ادامه با یادآوری این مطلب که اغلب تسهیلات روستایی و عشایری پرداخت شده به طرح های تقاضا شده در خراسان شمالی به طرح های پرورش دام سبک، سنگین، تولید فرش دست بافت، زعفران، پوشاک، پرورش طیور و زنبورعسل و فرآوری آنها بوده اند، عنوان کرد: پنج هزار و 311 طرحی که تسهیلات دریافت کرده اند، بازدید و نظارت شده اند.

وی اعلام کرد: از این تعداد طرح، 255 طرح انحراف داشته اند که طرح اصلی اجرایی نشده است.

نوری با بیان اینکه انحراف این تعداد طرح به ارزش 27 میلیارد تومان بوده است، افزود: این طرح ها برای رسیدگی و تعیین تکلیف به بانک ها معرفی شده اند.

وی در بخش دیگری از سخن خود به اعطای تسهیلات به کسب و کارهای آسیب دیده از شیوع بیماری کرونا در استان اشاره کرد و گفت: این نوع از تسهیلات به 14 رسته شغلی آسیب دیده از کرونا پرداخت شد.

وی افزود: در مرحله نخست، سهم خراسان شمالی از این تسهیلات 210 میلیارد تومان بود.

مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان شمالی بیان کرد: در خراسان شمالی شش هزار و 646 متقاضی دریافت این تسهیلات به بانک ها معرفی شدند که به دو هزار و 867 متقاضی تسهیلات اعطا شد. به این تعداد متقاضی 27 میلیارد تومان تسهیلات اعطا شده است.

وی در خاتمه عنوان کرد: هشت هزار و 95 متقاضی نیز تقاضای تسهیلات برای حفظ اشتغال خود را داشتند که به بانک ها معرفی شدند که از این تعداد، سه هزار و 334 متقاضی توانستند تسهیلات دریافت کنند.

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1643041
ارسال نظر
نظرات