شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گلستان
ساعت: 15:43 منتشر شده در مورخ: 1399/06/12 شناسه خبر: 1643043
رونق بازار لوازم التحریر با اعلام ثبات وضعیت کرونا؛

افزایش 30 درصدی قیمت لوازم التحریر در گلستان/عدم استقبال از خرید آنلاین

افزایش 30 درصدی قیمت لوازم التحریر در گلستان/عدم استقبال از خرید آنلاین
رید لوازم التحریر در بازار گلستان با اعلام وضعیت زرد استان رونق گرفته است اما افزایش قیمت خانواده ها را نگران کرده است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از گلستان ما؛ با  شروع سال تحصیلی جدید از 15 شهریور ماه  و اعلام وضعیت زرد استان در جدول شیوع کرونا و احتمال سفید شدن وضعیت تا دو هفته آینده آموزش های حضوری در مدارس هم آغاز شود.

به تبع این شرایط خانواده ها در روزهای اخیر به صورت گسترده به سراغ تهیه لوازم التحریر فرزندان خود رفته اند.

قدم زدن در بازار لوازم التحریرمرکز گلستان نشان می دهد مراجعه خانواده و حضور نوجوانان در بازار نسبت به پارسال کمتر شده اما فروشندگان لوازم التحریر امیدوارند با بهتر شدن وضعیت کرونا ، بازار آنها هم رونق بگیرد.

یک مادر گرگانی در گفتگو با خبرنگار ما گفت: از مدرسه با ما تماس گرفتند که برای انتخاب سرویس مدرسه فرزند خود اقدام کنیدو ما هم برای خرید ملزومات مدرسه به بازار آمدیم اما باتوجه به پیش بینی هایمان قیمت ها سرسام آور است .

وی سه قلم خرید خود را 80 هزار تومان اعلام کرد، گفت: یک فتر 40 برگ و مداد رنگی و مداد تراش اولین خرید ما بود و بقیه را فقط قیمت ها را پرسیدم.

خانواده میری هم برای خرید در بازار لوازم التحریر گشتی زده بودند که بخه برنگار ما می گویند، برای خرید کوله 190 هزار تومان با جنس متوسط روبه رو شده ایم که برای ما قیمت زیادی است .

علیرضا میری ادامه داد: کیف و کفش و دفتر و لوازم التحریر شاید برایمان  به یک میلیون تومان هم برسد و این مبلغ برای ما که شغل آزاد داریم و کارمان تحت تاثیر کرونا هم قرار گرفته است، خیلی زیاد است.

وی با بیان اینکه علاوه بر اینها موبایل اینترنت هم به هزینه های تحصیلی اضافه شده است، گفت: امیدواریم مسئولان فکری به حال ما بکنند  وحداقل اینترنت را برای استفاده رایگان کنند.

یک فروشنده لوازم التحریر در گرگان هم به خبرنگار ما گفت: قیمت های لوازم التحریر به سبت پارسال افزایش چندانی نداشته است اما روز به روز در حال افزایش است.
فرزانه سپهری هم به ما ملحق می شود و می گوید: خوشبختانه امسال اجناس ایرانی زیادی در بازار با تنوع و کیفیت وجود دارد اما هنوز طرح های روی آنها نمادهای غربی است  اما همین قدر هم خوب است و امیدواریم در سالهای بعد طرح های ایرانی اسلامی بیشتر شود .

وی که از قیمت بالای لوالزم التحریر گلایه دارد، ادامه داد: مسئولان باید به فکر مردم باشند. قیمت ها هر لحظه در حال بالارفتن است مردم در تامین مایحتاج اولیه خود مانده اند و تهیه ملزومات تحصیلی هم با اضافه شدن اینترنت و موبایل چند برابر شده است و خانواده ها توانایی تهیه آن را ندارند.
یک فروشنده لوازم التحریر در گرگان هم به خبرنگار ما گفت:  در چند روز اخیر مراجعه خانواده ها برای خرید لوازم التحریر بیشتر شده است. اجناس داخلی هم در بازار بیشتر شده و خانواده ها می توانند با تنوع بسیار خریدهای خوبی داشته باشند .

خرید آنلاین در لوازم التحریر جا نیفتاده

این فروشنده لوازم التحریر با بیان اینکه فروش اینترنتی به فعالیت های ما اضافه شده است، بیان کرد: با توجه به وضعیت شیوع بیماری کرونا  خانواده ها به سمت خرید آنلاین رفته اند ما سایت و صفحه ای را در فضای مجازی طراحی کردیم  اما هنوز جانیفتاده و خرید های حضوری بیشتر است .

به سراغ یک فرشنده کیف و کیف رفته ایم که او هم درباره قیمت ها می گوید؛ درست است قیمت ها بالاست و نمی توانیم از کاهش قیمت سخن بگوییم . البته کیفیت ها هم با هم فرق دارد و همه جور قیمت در بازار وجود دارد.

وی با بیان اینکه قیمت های پایین اجناس کیفیت آنها پایین تر است، ادامه داد:  خانواده ها به دلیل کرونا می گویند کیف و کفش تهیه نکنند و تا چند روز پیش مشتری های زیادی نداشتیم اما دو روز اخیر مراجعه به ما زیادتر شده است .

از حسینی درباره قیمت ها بیشتر سوال میکنیم، که می گوید: کوله های مدرسه 200 تا 300 هزار تومانی هم داریم اما کیفیت متوسط  150 تا 200 هزار تومان قیمت گذاری می شود و پایینتر از آن هم تا 80 هزار تومان داریم.

قیمت ها رو به افزایش است و مدام لیست ها فرق می کند

به سراغ رضا صالحی بازرس اتحادیه کتاب و لوازم التحریر گرگان رفتیم و قیمت ها را از او جویا شدیم.

صالحی به خبرنگار ما گفت: به دلیل نوسان قیمت کاغذ و کاهش آن تاکنون اقلامی که با کاغذ تهیه می شوند اندکی کاهش داشته و حدود 5 درصدی پایینتر آمده اما قیمت اقلام دیگر 30 درصد افزایش یافته است.

وی افزود: 150پروانه کسب لوازم التحریر و کتاب در گرگان  صادر شده است که 120 نفر آن ها فعال هستند.

کمترین تخلف در حوزه نوشت افزار

وی با بیان اینکه بارزسی ها به همراه مسئولانی از تعزیرات انجام می شود، اکثر فروشنده های لوازم التحریر از فرهنگیان بازنشسته هستند  وخوشبختانه از حیث عملکرد در فروش جزء بهترین صنوف هستیم و کمترین گرانفروشی و تخلف را داریم.

وی که خود فروشنده لوازم التحریر است درباره ثبات قیمتی هم گفت: مدام لیست قیمت فرق می کند  و روند افزایشی دارد.

صالحی عنوان کرد: به دلیل شرایط کرونا و کاهش مراجعات خانواده ها فروشنده ها با احتیاط خرید می کنند.

 بازرس اتحادیه کتاب و لوازم التحریر گرگان اذعان کرد: واردات لوازم التحریر خارجی ممنوع شد و این خود باعث افزایش اجناس داخلی شده است و حتی وارد کنندگان به سمت تولید رفته اند  اما چون مواد اولیه گران است همچنان قیمت ها افزایش می یابد.

به گفته مدیرکل آموزش و پرورش گلستان؛ کلاس های درس در شهرستان‌های با وضعیت قرمز به‌صورت غیرحضوری برگزار خواهد شد. در شهرستان‌های زرد که محتمل‌ترین شرایط در استان گلستان است، با احتمال زیاد کلاس‌ها را به‌صورت زوج و فرد برگزار می شود و در وضعیت سفید به صورت حضوری فعالیت خواهند کرد .

انتهای پیام/

 

https://www.dana.ir/1643043
ارسال نظر
نظرات