شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 15:37 منتشر شده در مورخ: 1399/06/12 شناسه خبر: 1643126
وکیل تعیینی نوید افکاری:

نوید ادعای شکنجه را در حضور من رد کرد و به پزشکی قانونی نیامد/ درخواست تحقیق در مورد شکنجه دادم؛ بازپرس سریعا موافقت کرد

نوید ادعای شکنجه را در حضور من رد کرد و به پزشکی قانونی نیامد/ درخواست تحقیق در مورد شکنجه دادم؛ بازپرس سریعا موافقت کرد
جمشیدی اردکانی، وکیل تعیینی نوید افکاری که در پرونده قتل مرحوم حسن ترکمان محکوم شناخته شده است، در خصوص ادعای مطرح شده در خصوص شکنجه نوید افکاری، عنوان کرد: متهم منکر ماجرای شکنجه شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ جمشیدی اردکانی، وکیل تعیینی نوید افکاری که در پرونده قتل مرحوم حسن ترکمان محکوم شناخته شده است، در خصوص ادعای مطرح شده در خصوص شکنجه نوید افکاری، عنوان کرد: متهم منکر ماجرای شکنجه شد.


وکیل تعیینی افکاری در دادسرا در پاسخ به این سئوال که نوید افکاری مدعی شده که شکنجه شدم گفت: من در آن زمان وکیل متهم بودم و درخواست کردم که موضوع رسیدگی شود. نامه از بازپرس پرونده گرفتم و البته بازپرس گفت که شکنجه صحت ندارد ولی برای رسیدگی و بررسی قانونی همکاری کرد و دستور داد.


وی ادامه داد: در آنجا به نوید گفتم من باید تو را به پزشکی قانونی ببرم که گفت شکنجه نشده و نمی‌خواهد به پزشکی قانونی برود و وضعیتم سالم است و هیچ مشکلی ندارم .


جمشیدی اردکانی خاطرنشان کرد: در آن زمان رییس دایره قتل اداره آگاهی شیراز خواست که موضوع صورتجلسه شود. من برای بار آخر به نوید گفتم که اگر شکنجه شدی می خواهم تو را به پزشکی قانونی ببرم و هیچکس شما را تحت فشار قرار نمی دهد؛ اما گفت که با من خوش رفتاری کردند.


جمشیدی اردکانی گفت: من تا در این حد با نوید صحبت کردم که «نوید جان، شما اگر مورد شکنجه قرار گرفتی و من الان نامه آوردم که شما را به پزشکی قانونی ببرم» نوید قبول نکرد. من پرسیدم «آیا در آنجا با شما بدرفتاری می کنند؟» گفت « نه اتفاقا، بدرفتار نیستند.» به او گفتم «این حق تو است که بروی» و او هم گفت « نه شکنجه نشدم .


جمشیدی اردکانی تاکید کرد: بازپرس آدم شریفی بود و کار خود را خیلی دقیق انجام می داد و اصولا موارد قانونی را رعایت می‌کرد .

وی بیان داشت: من خطای خاصی در دادرسی دادسرا ندیدم وگرنه ایراد می گرفتم؛ یک بار بحث شکنجه مطرح شد که درخواست دادم و بازپرس هم سریعا دستور داد که ما به اداره آگاهی مراجعه کنیم ولی خود آن‌ها نخواستند که به پزشکی قانونی ارجاع شود.

جمشیدی اردکانی در مورد اینکه برخی مدعی شدند که روند رسیدگی به پرونده قانونی نبوده است، گفت: من پرونده را مطالعه کردم بازپرس، مواد قانونی را در این پرونده رعایت کرد.

انتهای پیام/ا

https://www.dana.ir/1643126
ارسال نظر
نظرات