شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اجتماعی
ساعت: 18:20 منتشر شده در مورخ: 1399/06/12 شناسه خبر: 1643186
استاندار تهران :

آمار بیکاری تهران در سال‌های اخیر کاهش یافته است

آمار بیکاری تهران در سال‌های اخیر کاهش یافته است
مراسم تقدیر از منتخبین سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان تهران عصر امروز در سالن اجلاس استانداری تهران با حضور استاندار تهران برگزار شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ انوشیروان محسنی بندپی استاندار تهران  عصر امروز در مراسم تقدیر از منتخبین سیزدهمین جشنواره کارآفرینان برتر استان تهران در سالن اجلاس استانداری تهران با تأکید بر وظیفه استانداری در حمایت از کارآفرینان و تولید، اظهار کرد: از وظایف اصلی استانداری استفاده از تمام ظرفیت‌های خود برای حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان است.

 
وی با بیان فعالیت‌های مستمر استانداری برای حمایت از کارآفرینان ادامه داد: علی‌رغم اینکه در تهران سالانه شاهد بیش از ۲۰۰هزار نفر افزایش جمعیت هستیم، اما در سال‌های اخیر شاهد کاهش آمار بیکاری در تهران بوده‌ایم و درصد بیکاری در تهران از حدود ۱۲ درصد در سال ۹۷ در حال حاضر به حدود ۸ درصد رسیده است.
 
استاندار تهران در ادامه با اشاره به طرح‌های استانداری برای حمایت از تولیدکنندگان و کارآفرینان، تشریح کرد: طرح‌های زیرساختی برای تأمین برق شهرک‌های صنعتی در آستانه بهره‌برداری بوده همچنین در حال حاضر شهرک صنعتی شهریار به مرحله واگذاری زمین رسیده است و شهرک صنعتی ملارد هم در آستانه تحویل قرار دارد.
 
محسنی بندپی در ادامه درباره وضعیت شیوع کرونا در‌ استان تهران گفت: به لطف رعایت مردم، مدتی است آمار کرونا شیب ملایم نزولی پیدا کرده و پیش‌بینی ما این است که این شرایط تا دو هفته آینده نیز ادامه داشته باشد.
 
وی با گلایه از شهروندانی که در ایام تعطیلات اقدام به مسافرت کردند، خاطرنشان کرد: متأسفانه سفر برخی از همشهریان ما به شهرهای شمالی کشور در تعطیلات گذشته، می‌تواند دوباره سبب رشد آمار فوتی‌ها و مبتلایان کرونا شود که نتایج آن احتمالاً دو هفته آینده بروز خواهد کرد.
 
استاندار تهران در پایان با اشاره به برگزاری مراسم‌های عزاداری دهه اول محرم، ابراز کرد: بنابر آمار ما بیش از ۹۰ درصد هیأت‌های پروتکل‌های بهداشتی ابلاغی را رعایت کردند.
 
پایان پیام
https://www.dana.ir/1643186
ارسال نظر
نظرات