شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان خراسان شمالی
ساعت: 12:48 منتشر شده در مورخ: 1399/06/13 شناسه خبر: 1643382
نماینده اسفراین:

یک دولت و مجلس انقلابی می‌تواند باعث ایجاد تحول در کشور شود/ با نشستن در بهارستان نمی‌شود از زندگی مردم جویا شد

یک دولت و مجلس انقلابی می‌تواند باعث ایجاد تحول در کشور شود/ با نشستن در بهارستان نمی‌شود از زندگی مردم جویا شد
امان الله حسین پور با اشاره به اینکه قطعا یک دولت انقلابی به همراه یک مجلس انقلابی می تواند باعث ایجاد تحول در کشور شود، گفت: در حال حاضر انتظار است که دولت در یک سال باقی مانده از انفعال خارج شود زیرا هر میزان مجلس تلاش کند با انفعال دولت خروجی که باید ایجاد شود نمایان نخواد شد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ امان الله حسین پور، نماینده اسفراین در مجلس شورای اسلامی در گفتگو خبرنگار عصراترک در رابطه با سفر قالیباف، رئیس مجلس به خوزستان و پیگیری مشکلات مردم به صورت حضوری اظهار داشت: آقای قالیباف رئیس مجلس هستند و مجلس مربوط به سراسر کشور است.

وی ادامه داد: دو برنامه عمده و مهم شامل وضع قوانین اثرگذار و نظارت بر اجرای قانون تا آخرین مرحله در دستور کار مجس یازدهم قرار دارد تا آثار قوانین وضع شده به زندگی مردم برسد که نمایندگان و رئیس مجلس با جدیت پیگیر این دو برنامه هستند.

 حسین پور با بیان اینکه رئیس مجلس به صورت حضوری و مستقیم از تمامی استان ها بازدید خواهد کرد و اولین سفر را از خوزستان آغاز کرد، گفت: سبک این سفر شایان این موضوع بود که به دنبال اثرگذاری قوانین هستند.

 نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: از ایرادات و نواقص دوره های قبل مجلس، این بود که از بین قوانین بسیاری که وضع شده تنها ۳۵ درصد به مرحله اجرا رسیده بودند که اجرایی نشدن 65 درصد از قوانین وضع شده در مجالس گذشته نشان از این دارد که یا قوانین اثر گذار نبوده و یا نظارت به درستی انجام نشده است.

حسین پور یکی از نکات مورد توجه در اثرگذاری قوانین وضع شده را ارتباط نمایندگان با مردم خواند و ادامه داد: نمایندگان باید مشکلات مردم را درک کنند و اگر بخواهند مجلس و قوانین وضع شده اثر گذار باشد، نمی توانند با نشستن در پشت میزهای بهارستان از زندگی مردم خبردار شد و قانون وضع کرد.

وی یاداور شد: یکی از دلایلی که مقام معظم رهبری مجلس یازدهم را مجلس اثرگذار انقلابی معرفی کردند این بود که عده زیادی از نمایندگانی که در این دوره به مجلس راه پیدا کردند، مدیرانی بودند که سوابق اجرایی داشتند و با لایه‌های زندگی مردم آشنا بودند.

حسین پور ادامه داد: حضور رئیس مجلس به خوبی نشان داد که در راستای اجرای برنامه ها و وعده هایی که در مجلس داده اند، به صورت جدی عزمش را جزم کرده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در این دوره از مجلس سبک جدیدی از بازدیدها و حضور و نظارت های میدانی ایجاد شده است، گفت: قطعاً در این دولت حضور رئیس مجلس در بین مردم برای برخی از دولتمردان پشت میز نشین ایجاد ناراحتی کرده است زیرا در این چند سال گذشته حرفی برای مردم نداشته اند و به ندرت مسئولینی در این دولت حضور داشتند که با کنار مردم بودن مشکلاتشان را جویا شوند و برای رفع آنها اقدام کنند.

حسین پور با اشاره به اینکه قطعا با این حرکت رو به جلو اتفاقات خوبی در آینده خواهیم داشت، گفت: تمامی نمایندگان دیگر نیز باید به این شکل عمل کنند  زیرا اگر بخواهند قوانین اثرگذار داشته باشند، هیچ راهی جز حضور نمایندگان در بین مردم و آگاهی از زوایای ریز زندگی آنها وجود ندارد.

وی همچنین یکی از دلایل سفر رئیس مجلس به استان ها را دفاع از جایگاه نمایندگان خواند و گفت: رئیس مجلس وعده داده است که جایگاه نمایندگان را به شان اصلی اش که راس امور است برگرداند.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه این مجلس عنوان انقلابی دارد و انتظار مردم نیز این بود، گفت: مجلس یازدهم امید بخش است و می تواند خیلی از مسائل و مشکلات را حل کند، زیرا گام‌های نخست حرکتش را مستحکم برداشته است.

وی خاطرنشان کرد: ایجاد حساسیت مجلس یازدهم نسبت به وضع قوانین اثرگذار، حساسیت نسبت به نظارت، شفافیت، مبارزه با فساد، حساسیت نسبت به مسائل اقتصادی و کار برای مردم نمود پیدا کرده و ارتباط وخدمت به مردم و گره گشایی از مردم در این مدت زمان کوتاه به خوبی نشان داده شده است.

حسین پور با بیان اینکه مجلس یازدهم استوار قدم های اولیه را برداشته است، گفت: مانعی که شاید باعث شده آثار این حرکات در زندگی مردم نمایان نشود این است که مادامی که دولت حالت انفعال داشته باشد و خیلی عزمی برای حل مشکلات مردم نداشته باشد باعث لنگ زدن کشور خواهد شد.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه یک مجلس جهادی قطعاً می‌تواند برای ایجاد یک دولت انقلابی مثمر ثمر واقع شود، گفت: هدف نیز همین است و همه انتظار ما برای سال ۱۴۰۰ است که بتوانیم با کمک مردم یک دولت انقلابی را پای کار بیاوریم.

وی با اشاره به اینکه قطعا یک دولت انقلابی به همراه یک مجلس انقلابی می تواند باعث ایجاد تحول در کشور شود، گفت: در حال حاضر انتظار این است که دولت در مدت یک سال باقی مانده از انفعال خارج شود زیرا در حال حاضر هر چقدر مجلس تلاش کند انفعال دولت باعث لنگ زدن بخش‌های دیگر خواهد شد و خروجی که باید ایجاد شود نمایان نخواد شد.

نماینده مردم اسفراین در مجلس شورای اسلامی گفت: یک نماینده مردم باید دائماً با مردم در ارتباط باشد تا حائلی بین مردم و نماینده ایجاد نشود.

 

انتهای پیام/ رحمانی

https://www.dana.ir/1643382
ارسال نظر
نظرات