شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان گیلان
ساعت: 12:10 منتشر شده در مورخ: 1399/06/16 شناسه خبر: 1643447
رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان:

ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان برگزار می‌شود /۳۰ آذر آخرین مهلت ارسال آثار

ششمین جشنواره رسانه‌ای ابوذر در گیلان برگزار می‌شود /۳۰ آذر آخرین مهلت ارسال آثار
مهدی پارسا، با بیان اینکه جشنواره رسانه‌ای ابوذر در ۱۰ محور در گیلان برگزار می شود، گفت: ۳۰ آذر ماه سال جاری آخرین مهلت ارسال آثار است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از 8دی، سرهنگ مهدی پارسا، رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان صبح امروز در نشست خبری تشریح جزئیات جشنواره رسانه ای ابوذر ضمن عرض تسلیت به مناسبت ماه محرم اظهار کرد: دشمن هیچ گاه فکر نمی‌کرد که هیئتی ها با پروتکل های بهداشتی عزاداری را برپا نگه دارند.

وی با بیان اینکه خبرنگاران در شرایط سخت کرونایی با دوربین، قلم و نگاه متعهدانه خود فعال بودند، بیان کرد: کرونا در همان ابتدا نشریات را تعطیل کرد و برخی اصحاب رسانه مظلوم واقع شدند، من دست یکایک اصحاب رسانه را می فشارم که برای انقلاب قلم میزنید.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان پرداختن به دستاوردهای انقلابی را از مسلمات رسانه دانست و ادامه داد: اکنون دشمن با هر وسیله ای به فکر ضربه زدن و جنگ با جمهوری اسلامی ایران است و اینجا حضور اصحاب رسانه مهم و ضروری است تا حافظ و منتشر کننده دستاوردهای انقلاب باشند.

پارسا زنده نگه داشتن امید در دل های مردم را وظیفه اصلی رسانه عنوان کرد و گفت: مردم در این شرایط از رسانه‌ها انتظار دارند؛ دشمن حتی یک لحظه را هم برای انجام برنامه های خود از دست نمی‌دهد.

وی با تأکید بر تفاوت مطالبه گری با انتقاد زننده گفت: باید به اخلاق ائمه عمل کنیم و نقد دلسوزانه کنیم، ظرفیت ها، برجستگی ها و توان نظام را نشان داده و به پیشرفت این نظام کمک کنیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه در انعکاس اخبار اولویت ها را فراموش نکنیم خاطرنشان کرد: گیلان در حوزه کشاورزی، محیط زیستی، گردشگری و ورود مسافران و … مشکل دارد.

وی با اشاره به ششمین جشنواره رسانه ای ابوذر افزود: ابوذر اسلام را فریاد می زد و امروز رسانه ها به عنوان فریاد زن و مطالبه گر باید در میدان رفع مشکلات مردم باشند.

پارسا ششمین جشنواره استانی ابوذر را در ۱۰محور جهش تولید و اقتصاد مقاومتی، بصیرت و دشمن شناسی، مبارزه با تروریست و خروج آمریکا از منطقه، مبارزه با آسیب های اجتماعی، مسائل صنفی خبرنگاران و اصحاب رسانه، کرونا و کمک مؤمنانه، چهل سالگی دفاع مقدس، و دستاوردهای انقلاب اسلامی، بسیج و حوزه های اقدام و امید آفرینی و فرصت ها و در پایان محور محلی معضلات صنعت چای و برنج معرفی‌ کرد و گفت: اکنون گیلان در حوزه کشاورزی و چای کاری دچار مشکل است و ما اصحاب رسانه به عنوان زبان کشاورزان و چایکاران باید بتوانیم به این دو صنعت کمک کنیم.

رئیس سازمان بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه آثار در قالب خبر، تیتر، گزارش، مصاحبه، مقاله، یادداشت، کاریکاتور، موشن گرافی و اینفوگرافی ارسال می‌شوند، افزود: در جشنواره پنجم ‌کیفیت آثار نسبت به ادوار قبل بسیار بالاتر بود.

وی با اشاره به اینکه در حوزه تولید محتوا دچار مشکل هستیم ابراز کرد: انتظار داریم به عنوان رسانه انقلابی برای جبهه انقلاب یک یار و یاور ارزشمند باشید و مردم را از ظرفیت های استان با خبر کنید.

پارسا افزود: امروز جمهوری اسلامی ایران قلب تپنده و امید مردم آزاده دنیا است و خواهشمندم به عنوان فرهیختگان استان به دنبال سوژه هایی بروید که برای نسل های آینده‌ راهگشا شود.

رئیس بسیج رسانه گیلان با بیان اینکه طی یادداشتی خواستار پیگیری مطالبات اصحاب رسانه از مجلس یازدهم شدم گفت: بیش از دو دهه پیگیر بیمه و اشتغال خبرنگاران هستیم.

وی با بیان اینکه هر خبرنگار در هر محور فقط تا سقف  ۵اثر را می‌تواند ارسال کند ادامه داد: مهلت ارسال آثار تا ۳۰ آذر ۹۹ است و این جشنواره ۲۱ دی ماه هم‌زمان با سالروز بسیج رسانه برگزار می‌شود؛ علاقمندان می‌توانند آثار خود را به صورت فایل pdf به همراه لینک اثر به آدرس www.aboozarha.com ارسال کنند.

انتهای پیام/

https://www.dana.ir/1643447
ارسال نظر
نظرات